İYİ Parti'den istifa eden Yeniçeri: Bu partiden muhalefet olmaz

Fotoğraf: İbrahim Maşe/DHA

İYİ Parti'den istifa eden Yeniçeri: Bu partiden muhalefet olmaz

İYİ Parti kurucularından Özcan Yeniçeri, 'Bu partiden muhalefet olmaz, tıpkı diğer muhalefet partileri gibi lider partisi olmuştur' dedi.

Mevcut Genel Başkan Meral Akşener’in tek aday olacağı İYİ Parti kurultayı yarın gerçekleşecek. Kurultay öncesi partiye yönelik eleştiriler de artıyor. Kısa süre önce istifa eden İYİ Parti kurucularından Özcan Yeniçeri, “Bu partiden muhalefet olmaz, bu parti de tıpkı diğer muhalefet partileri gibi lider partisi olmuştur” dedi.

Deutsche Welle’den Hilal Köylü’ye konuşan Özcan Yeniçeri, “Kurultaya neden birden fazla adayla gidilmiyor. Parti içi demokrasi bu mudur” diye sordu.

Akşener’in seçim sonrası “Başarısızlığın sorumluluğunu üzerime alıyorum” açıklamasını hatırlatan Yeniçeri, “İstifa ettik çünkü hem başarısızlığının sorumluluğunu üstüne alan bir lider var hem de bu sorumluluğu hemen unutup partiye dönen bir lider var. Böyle tutarsızlık olmaz” dedi.

“Bu partiden muhalefet olmaz, bu parti de tıpkı diğer muhalefet partileri gibi lider partisi olmuştur. Politika üretmesi, iktidarın karşısına çıkması mümkün değildir” ifadelerini kullanan Yeniçeri, İYİ Parti’nin de önümüzdeki süreçte kendisini yenilemesinin, güçlenmesinin mümkün olmadığını savundu.

Partide kalanların Akşener’e ‘toz kondurmadığı’nı öne süren Yeniçeri, “Böyle tabu olmaz. Bu tabular siyasette yürümez” dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2018 20:35
www.evrensel.net