25 Temmuz 2018 12:29

Diyarbakır ve Mardin'de 10 bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 8, Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 2 bölgede operasyon gerekçesiyle 'sokağa çıkma yasağı' ilan edildi.

Fotoğraf: Hasan Kırmızıtaş/DHA

Paylaş

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin kuzey bölgesine düzenlenecek askeri operasyon öncesi Yaylak mahallesi ve bağlı 7 mezrada bugün saat 11.00’den itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yasağı açıklama ile duyuran Diyarbakır Valiliği, bölgeye yapılacak askeri operasyonu gerekçe gösterdi. Valilik açıklamasında, “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Kulp ilçesine bağlı olan; Yaylak Köyü ve Şeyhsalih, Nedrehuş, Mezrasor, Simetok, Dalideri, Akçana ve Derik mezraları) 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 11.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır” denildi.

NUSAYBİN’İN 2 MAHALLESİNDE YASAK

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçe kırsalında bulunan Yavruköy ve İlkadım mahallerinde “sokağa çıkma yasağı” ilan etti. “Operasyon icra edilecek” gerekçesiyle ilan edilen yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği duyuruldu.

Yasağın ilan edildiği mahalle kırsalında çok sayıda asker ve korucunun katılımıyla hava destekli operasyon başlatıldığı belirtildi. (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avrupa’nın 5 büyük ligi ve Türkiye'de yazın en pahalı transferleri

SONRAKİ HABER

"Göç, mültecilik ve ayrımcılık" tartışılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa