22 Temmuz 2018 10:42

Limak İnşaat: ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği inşaatında biz yokuz

Limak İnşaat, birçok projede ortak çalıştığı Desbuild firmasıyla ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği inşaatını da birlikte yürüttükleri iddiasını yalanladı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Limak İnşaat, "ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği'ni yapacak konsorsiyuma dahil olduğu" yönündeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığına ilişkin açıklama yaptı.

Limak Şirketler Grubu, inşaatı yapacak olan Desbuild firması ile ABD'nin Bağdat, Beyrut, Yeni Zelanda, Belize Büyükelçilikleri inşaatları gibi projeleri tamamladıklarını, Kudüs Büyükelçiliği inşaatına ise katılmadıklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:

"Limak İnşaat olarak ABD Merkezli Desbuild firması ile 5 yıldan bu yana ABD Dışişleri Bakanlığı'nın onlarca inşaat işi için birlikte yeterlilik alınmış ve teklif verilmiştir. Birlikte ABD'nin Bağdat, Beyrut, Yeni Zelanda, Belize Büyükelçilikleri gibi önemli projeleri tamamlanmıştır. ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği inşaatı konusu gündeme geldiğinde ise Desbuild firmasına bu işin içinde ortak olarak yer almayacağımız ve Limak olarak teklif vermeyeceğimiz bilgisini ilettik. Desbuild firması da bu işle ilgili olarak tek başına ilerleme kararı vermiştir. Desbuild geçtiğimiz hafta bazı basın yayın kuruluşlarına yaptığı açıklamada da bizim projede olmayacağımızı ve kendilerinin tek başına ilerleyeceklerini açıkça beyan etmiştir. Bu açıklamaya rağmen şirketimizi halen bu işin bir parçası gibi gösteren haberler ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirme gereği ortaya çıkmıştır."

ABD, tüm dünyada tepki çeken bir kararla İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı alarak Kudüs'ü başkent olarak tanıdığını ilan etmişti. Türkiye'nin de sert tepki gösterdiği bu karar İsrail-Filistin ilişkilerini halen devam eden en gergin dönemlerinden birine taşıdı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çin'le Senegal arasında birden fazla alanda anlaşma imzalandı

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa