17 Temmuz 2018 10:02
Son Güncellenme Tarihi: 17 Temmuz 2018 13:00

2 HDP'li milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı

HDP Diyarbakır milletvekilleri Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları hakkında soruşturma başlatıldı. Musa Farisoğulları, soruşturmaya tepki gösterdi.

Fotoğraflar: FA

Paylaş

HDP Diyarbakır milletvekilleri Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları hakkında PKK'li Mehmet Yakışır'ın cenaze törenine katıldıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır milletvekilleri Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları hakkında Giresun'da yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren PKK'li Mehmet Yakışır'ın Yeniköy Mezarlığı'nda yapılan cenaze törenine katıldıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı.

FARİSOĞULLARI: HALKIN VEKİLİ OLMAK BUNU GEREKTİRİR

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı jet soruşturmaya tepki gösteren HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, “Halkımızın acılarını da sevinçlerini de paylaşacağız. Halkın vekili olmak bunu gerektirir” dedi. Farisoğulları, açılan soruşturma ve havuz medyası tarafından kendilerini hedef gösteren haberlere tepki gösterdi.

Halk oylarıyla seçilen milletvekilleri olduklarını ifade eden Farisoğulları, şunları söyledi: “Halkımızı derdini ve acılarını paylaşmak için bir sorumluluğumuz var. Biz kimlikleri sorgulamadan, bu kentte yaşayan halkımızın acılarını paylaşmak gibi bir görevimiz var. Kentin vekilleri olarak cenaze törenine katılarak, ailenin acısını paylaştık. Halkı temsil etmek ve milletvekili olmak, köşklerde, deri koltuklarda oturmak değildir. Halkımızın yanında saf tutmak zorundayız.”

Cenazelerin kimliklerinin sorgulanamayacağını dile getiren Farisoğulları, açılan soruşturmaya dair şöyle konuştu: “Açılan soruşturma akla uygun değil. Hiç ahlaki ve vicdani bir tutum değildir. Halkımızın acılarını da sevinçlerini de paylaşacağız. Halkımızın yanında olacağız. Halkın vekili olmak bunu gerektirir.”

‘HALKIN ACISINI PAYLAŞMAYACAKSAM…’

Havuz medyası ve sosyal medya üzerinden hedef gösterilmelerine tepki gösteren Farisoğulları, “Dünyaya, insanlığa ve ahlaki değerlere bakış açılarını ortaya koydular. Bu haberlerde etiklik var mı? Biz birilerinin gönlünü hoş etmek, diğerlerine karşı tutum geliştirmek anlamıyla geliştirdiğimiz bir görev değil. Bu temel sorumluluğumuzdur. Halkımın acısını paylaşmayacaksam, ben nasıl milletvekili olabilirim?” diye sordu. (MA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşsizlik verisi sonrası dolar 4.85'i, avro da 5.69'u gördü (17 Temmuz)

SONRAKİ HABER

Bakan Kurum: Piyasa ve internetten siyanür satışına yasak getiriyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa