14 Temmuz 2018 18:53

TAYAD'lı aileler: Avukatlara, sanatçılara özgürlük

TAYAD’lı aileler tutuklu avukatlar ve Grup Yorum üyeleri için açıklama yaptı.


Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul Taksim Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen TAYAD'lı aileler, tutuklu avukatlar ve Grup Yorum üyeleri için açıklama yaptı. “Halkın avukatlarına, halkın sanatçılatına özgürlük” pankartı açan TAYAD'lı aileler, “Halkın avukatları onurumuzdur”, “Halkın sanatçılarına özgürlük”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Halkız haklıyız kazanacağız” sloganları attı.

Yapılan basın açıklamasında, “Halkın avukatları 10 aydır tutsak bir gece yarısı evlerinin, bürolarının kapıları kırılarak işkence ile gözaltına alındılar ve tutuklandılar. Suçları Soma'da,  Ermenek'te katledilen maden işçilerinin avukatlığını yapmak. Suçları direnen Nuriye Gülmen,  Semih Özakça ve kamu emekçilerinin avukatlığını yapmak” denildi.

‘GRUP YORUM ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR’

“Halkın sanatçıları Grup Yorum’un ‘suçları’ katledilen maden işçilerine türkü bestelemek” denilen açıklamanın devamı ise şöyle:

“Amerika katil defol diye marş bestelemek. Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye Konserleri vermek. Ve bu talep doğrultusunda milyonları bir araya getirmek. Grup Yorum üretmeye ve direnmeye devam ediyor.” (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Londra’da ırkçılara büyük tepki

SONRAKİ HABER

CHP'li Gürsel Tekin: Türkiye, eğitime en az para harcayan 3'üncü ülke

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa