11 Temmuz 2018 14:32

Eski 'kedicik' Ceylan Özgül: Bu örgütün iç yüzü pislik dolu

Adnan Oktar grubundan 2017'de ayrılan Ceylan Özgül '7, 10, 14 ve 17 yaşında kızlar burada tacize uğruyor. Defalarca tecavüze uğrayan kızlar var' dedi.

Ekran görüntüsü, A9 Televizyonu'nun YouTube hesabından alınmıştır

Paylaş

Adnan Oktar grubundan 2017 yılında ayrılan Ceylan Özgül, Anadu Ajansı'na verdiği röportajda grup oluşum hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Devletin bilgisi olmadan yurt dışında yapılan faaliyetleri fark etmesinin vicdanını çok rahatsız etmesi üzerine gruptan ayrıldığını öne süren Özgül, oluşum için "7, 10, 14 ve 17 yaşında kızlar burada tacize uğruyor. Defalarca tecavüze uğrayan kızlar var. Türkiye'ye kumpas kuran, Türkiye'nin arkasında dolaşan ve Türkiye'yi gerçekten uluslararası alanda çok zor bir duruma düşürmüş bir grup" ifadelerini kullandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik başlatılan operasyon ve gözaltı kararı üzerine AA muhabirine açıklama yapan Özgül, 2006'nın sonunda gruba alındığını ve 10 yıl kaldıktan sonra 2017'de gruptan kaçtığını anlattı.

Orada kaldığı süre boyunca kendisine "mahrem bilgilerin açılmaya başlandığını" iddia eden Özgül, "Ben özellikle devlete saldıran, Türk devletinin bilgisi olmadan yurt dışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım" dedi.

'ÇOK FAZLA MÜŞTEKİ VAR'

Grupta anlatılan İslam ahlakını dünyaya hakim kılmak istediği için oluşuma katıldığını iddia eden Özgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Grupta anlatılan İslam ahlakını dünyaya hakim kılmak gibi bu ideallerin üzerinde çalışılacağına inanmıştım. Bu konuda kandırıldım açıkçası. O yüzden bu gruba katılmıştım. Bu örgütün iç yüzü gerçekten pislik dolu. Bakın 7, 10, 14 ve 17 yaşında kızlar burada tacize uğruyorlar. Defalarca tecavüze uğrayan kızlar var. Bu grup konusundaki bilgiler ortaya çıktıkça insanlar çok daha fazla bunları fark edecek. Halk bu konular açıldıkça hangi pisliklerden kurtulduklarını, sokaklarımızın neyden temizlendiğini daha iyi anlayacaklar. Bunlar teker teker ortaya çıkınca aslında Türk halkı gerçekten çok şaşıracak. Burada çok fazla müşteki var. Ben de bu müştekilerden bir tanesiyim. O yüzden de bunun ortaya çıkmasına hiç şaşırmadım."

'KÜÇÜK KIZLARA TACİZ VE TECAVÜZ, İNSANLARA TEHDİT VE ŞANTAJ…'

Adnan Oktar grubundan ayrılan birkaç arkadaş olarak bildiklerinin hepsini otoritelerle paylaştıklarını ve devletin buna kayıtsız kalmadığını, grubun A4 sayfasını dolduracak kadar suçları olduğunu ifade eden Özgül, şöyle konuştu:

"İlk gördüğümde suç listesini bende şaşırdım ama teker teker okuyunca aslında hepsinin doğru olduğunu anladım. Çünkü bunların büyük bir kısmı benim de şahit olduğum şeylerdi. Mesela şu anda sadece Türkiye'de değil bütün dünyada basına yansımış olan, sosyal medyada da çok fazla yer alan FETÖ bağlantılı Amerika'daki davaların bir tanesinde direkt olarak müdahil olan bir grup bu. Yani Türkiye'ye kumpas kuran, Türkiye'nin arkasında dolaşan ve Türkiye'yi gerçekten uluslararası alanda çok zor bir duruma düşürmüş bir grup. Yaptıkları bir sürü ajanlık faaliyetleri var, küçük kızlara taciz ve tecavüz, insanlara tehdit ve şantaj, insanların hapsedilmesi... Sadece ben değilim orada hapsedilen çok fazla kadın vardı. Cinsel taciz ve tecavüzün bir kısmını duydum, bir kısmını ayrıldıktan sonra karşılaştığım kişilerden öğrendim, bir kısmını da ben oradayken bildiğim bilgilerle birleştirerek doğru olduğunu teyit ettim. Fakat çok fazla şu anda arkadaşımız var onlarla da bağlantı kurabilirsiniz, bire bir şahitler."

 

'HEM POLİSİN İÇİNDE HEM DE ADALETİN İÇİNDE KORUNUYORDU'

Kendisini rahatsız etmek ve sindirmek, şikayetçi olmasını engellemek ve geri adım attırmak amacıyla çeşitli yollara başvurduklarını öne süren Özgül, "Bunun tek hedefi de sadece ben değilim. Oradaki diğer kadınlar ve genç kızlar. Yani şunu demeye çalışıyorlar 'Siz ayrılmaya kalkarsanız bizim de elimizde sizinle ilgili görüntü varsa bunları kullanırız, sizi mahvederiz, ailenizi mahvederiz' demeye çalışıyorlar. Çünkü daha önceki yıllarda (neyse ki şu an FETÖ temizlenmiş durumda) hem polisin içinde hem adaletin içinde onların üyeleri varken korunuyordu da bu adam. Neyse ki şu anda böyle bir durum olmadığı için bu şekilde bir sonuç alabildik" ifadelerini kullandı.

'ULUSLARARSI DOLANDIRICILIK SUÇLAR ARASINDA EN BAŞTA GELEN'

Dindar olmak isterken karşısına bu insanların çıktığını iddia eden Özgül, "Onların anlattıkları şeylere inandım fakat uyanmaya başladığımda artık hapsedilmiş bir konuma gelmiştim. Dini istismar zaten en başta gelen konu. Mesela uluslararası dolandırıcılık onların yaptığı suçlar arasında en başta gelen. Gerçekten yaptıkları çok fazla suç var" dedi.

ÖZGÜL'E GÖRE OPERASYONUNUN ÖNÜNÜ BAŞKANLIK SİSTEMİ AÇMIŞ

Başkanlık sisteminin operasyonun önünü açtığını iddia eden Özgül, şunları kaydetti:

"Allah'a çok şükür sokaklarımız çok büyük bir pislikten temizlendi. Bu yeni sistemin insanlığın elini ne kadar çözdüğünü de bize anlatıyor. Çok uzun süredir, 39 yıldır devam eden bir suç örgütü. Bu suç örgütüne karşı hem politik düzensizlikten dolayı hem insanlığın elini bağlayan şeylerden dolayı hiçbir şey yapılamıyordu fakat başkanlık sistemi bunun da önünü açtı."

'KEDİCİKLERİN ÇİFT SİLAH TAŞIDIĞINI İNSANLAR BİLMİYOR'

Özgül, 'kedicik'lerin büyük bir kısmının sokakta gezerken usulsüz yollardan alınmış çift silah taşıdığını öne sürerek "İnsanlar bu kadınların kendilerinden küçük insanları yanlarında gardiyan olarak dolaştırdığını, doktora bile yanında götürdüğünü bilmiyor. Devlete karşı işlenen suçları, ajanlık suçlarını, taciz edilen 7, 10 yaşındaki çocukları oraya nasıl çektiklerini bilmiyorlar" ifadelerini kullandı.

Gün geçtikçe olayın ciddiyetinin ortaya çıkacağını dile getiren Özgül, sözlerini "Çok fazla firari olacaktır. Bu insanların görüldüğü yerlerde ihbar edilmesi konusunda halkımızı duyarlı olmaya çağırıyorum" diye tamamladı.

ÖZGÜL, 2015'TE ADNAN OKTAR'I ÖVE ÖVE BİTİREMEMİŞTİ

Dünyaca ünlü haber sitesi Vice'ın kadın deneyimlerini aktaran ve kadınlara odaklanan "Broadly" oluşumunun 2015'te yayınladığı "İslami 'Feminist' Kült'ün Tuhaf Dünyasında" belgeselinde yer alan Ceylan Özgül, Broadly muhabirine oluşumun 'kadınlara verdiği değeri' ve Adnan Oktar'la tanıştıktan sonra hayatının nasıl olumlu yönde değiştiğini anlatıyordu. Özgül, Adnan Oktar grubunu "Burası bir kadın için dünyada olabilecek en iyi yer" olarak niteliyordu.

Belgeselin tamamı ise şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ege’de ‘Barış Buluşması’

SONRAKİ HABER

BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa