04 Temmuz 2018 10:08

Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılıyor

Japonyalı Sekai Mori'nin açtığı babalık davasında, DNA örneği alınabilmesi için Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılacak.

Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılıyor

Fotoğraf: Akın Çeliktaş/DHA

Paylaş

Dünya ve olimpiyat şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japonyalı Sekai Mori'nin açtığı babalık davasında, DNA örneği alınabilmesi için Süleymanoğlu'nun mezarı açılacak.

Edirnekapı'da bulunan mezarlık polis tarafından güvenlik şeridiyle kapatıldı.  Mezarlık açıldıktan sonra DNA testi için alınan doku örmekleri Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Japon Sekai Mori'nin avukatları Hülya Aksakal ve Keiko Torigoe de Edirnekapı Mezarlığına geldi.

Avukat Hülya Aksakal, "Adli Tıptan sonuçlar geldikten sonra gerçek ortaya çıkacaktır. Babalık davası açıldı. İddia bu. Babalık davalarında normaldir, fethi kabir yapılacak" dedi.

"Neden 27 yaşına kadar bekledi" sorusuna Avukat Aksakal "Bu konularla alakalı biz açıklama yapmak durumunda değiliz. Yapmak istemiyoruz. Davanın sonucuna göre zaten gerekli açıklamaları kendisi de yapacaktır" yanıtını verdi.

"Süleymanoğlu 50 gün hastanede yattığı zaman DNA örneğinin neden alınmadı?" şeklindeki soruya ise Aksakal, “Hastanede Naim Bey'in DNA'sı var. Fakat DNA yetersiz olduğu için şu anda fethi kabir yapılıyor. Hastanedeki DNA üzerinde adli tıp inceleme yaptı fakat yetersiz bulduğu için fethi kabire karar verildi" şeklinde karşılık verdi.

Naim Süleymanoğlu geçtiğimiz yıl hayatını kaybetmişti. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

24 Haziran seçimlerinin kesin sonuçları açıklandı

SONRAKİ HABER

Silvan Emniyet Müdürü 'izinsiz kazı yapmak' suçundan tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa