23 Haziran 2018 09:51
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Haziran 2018 09:57

Yıldırım'dan CHP'ye: Atatürk hayatta olsa size hayat hakkı tanımazdı

Başbakan Binali Yıldırım Aydın'da konuştu. Yıldırım, CHP'ye seslenerek, 'Atatürk hayatta olsa sizlere hayat hakkı tanımazdı.' dedi.

Yıldırım'dan CHP'ye: Atatürk hayatta olsa size hayat hakkı tanımazdı

Fotoğraf: Hakan Göktepe/AA

Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Aydın mitinginde konuştu.

Yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

♦ "Muharrem İnce buraya (Aydın) geldi konuştu değil mi? Adnan Menderes’in köyünü de ziyaret etti, değil mi? 27 Mayıs’tan hiç bahsetti mi? Edemez, çünkü Adnan Menderes’i ipe götüren onun zihniyetidir, CHP zihniyetidir."

♦ "Birileri ülkemizin sınırlarında aklı sıra kirli oyunlar peşinde. Dün DEAŞ’ın, YPG’nin, PYD’nin, PKK’nın başını ezdik mi? İnlerine girdik mi? El-Bab’da, Cerablus’ta, Afrin’de bizim ciddiyetimizi anladılar mı? Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı Harekatı’yla tarihe yeni zaferler yazdık mı? Bundan sonra da ülkemize, Türkiye’ye yan gözle bakan herkese hak ettiği cezayı veririz."

​♦ "Atatürk’ün partisinin ne hale düştüğünü görüyorsunuz değil mi? Seçime 5 kala Atatürk’ün posterlerini sağa sola yapıştırıp Atatürk istismarcılığıyla bu ülkeye bir şey kazandıramazsınız. Ne zamandan beri bu ülkede terörün destekçilerinin ayağına gidilir oldu. Atatürk hayatta olsa sizlere hayat hakkı tanımazdı."(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Seçim Günlüğü (23 Haziran 2018)

SONRAKİ HABER

Kremlin: Putin ile Erdoğan gelecek hafta Moskova'da bir araya gelecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa