11 Mayıs 2018 16:26
Son Güncellenme Tarihi: 11 Mayıs 2018 23:24

Çorum'daki 'mezarlıkta ağlayan kız' bulundu

'Mezarlıkta ağlayan kız' bulundu. İsmi açıklanmayan gencin ailesiyle yaşadığı ve psikolojik sorunları nedeniyle geceleri mezarlığa gittiği belirlendi.

Çorum'daki 'mezarlıkta ağlayan kız' bulundu

Fotoğraf: Yusuf Çınar/DHA

Paylaş

Çorum'da, psikolojik sorunları nedeniyle geceleri geldiği Ulu Mezarlık’taki bir mezarın başında ağlayan "gizemli genç kız" bulundu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kent merkezinde 28 Nisan 2018 tarihinden itibaren gece saatlerinde Ulu Mezarlık'taki bir kabrin başına gelerek ağladığı öne sürülen gencin bulunması için İl Emniyet Müdürlüğünce çalışma yürütüldü.

Mezarlık ve çevresindeki güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen gencin psikolojik sorunları bulunduğu için akşamları mezarlığa gittiği belirlendi.

İsmi açıklanmayan gencin ailesiyle yaşadığı, daha önce de mezarlığa giderek ağladığı ve ailesi tarafından evine götürüldüğü öğrenildi.

İddiaya göre, 28 Nisan'da akşam saatlerinde kent merkezindeki Ulu Mezarlık yakınındaki esnaf, bir kabrin başında gencin ağladığını görünce durumu mezarlık görevlilerine bildirmiş, görevlilerce yapılan araştırmada, söz konusu mezarın yakınında kimseye rastlanmamıştı.

Ertesi gün akşam saatlerinde aynı kişinin yine mezarlıkta bulunduğu ihbarı üzerine görevliler durumu polise haber vermiş, ekiplerin mezarlık ve çevresinde yaptığı aramalardan herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Gencin başında ağladığı iddia edilen mezara, "Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak" yazısının bulunduğu kağıt bırakılmış, gencin tespit edilmesi için mezarlığa güvenlik kamerası ve foto kapanlar kurulmuştu.  

Günlerce hem Çorum’dan hem de diğer illerden vatandaşların ilgi gösterdiği olaya ilişkin çalışmalarını sürdüren emniyet güçlerinin, gencin mezarlık yakınlarındaki evinde bulduğu belirtildi

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Valilik söz konusu kişi ile ilgili idari veya adli herhangi bir işlem yapılmadığı belirtildi.

Valiliğin açıklamasında, bazı haberlerde, "Çorum'da mezarlıkta ağlayan kızın bulunduğu, hastanede tedavi ettirildiği, ardından emniyetteki sorgusu sonrası yakınlarına teslim edildiği" iddiasına yer verildiğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

"Günün akşam saatlerinde herhangi bir kişinin özelindeki sebeplerden dolayı mezarlıkta ağlamasının emniyet ve asayişe müessir bir yönü bulunmadığından, idari veya adli herhangi bir işlem yapılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (Çorum/AA)

ÖNCEKİ HABER

Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı tutuklandı

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa