Gizem Kıygı ile İş Cinayetleri Almanağı 2017'yi konuştuk

Artan iş cinayetleri ve İş Cinayetleri Almanağı 2017'yi Adalet Arayana Destek Grubu'ndan Gizem Kıygı ile konuştuk.

11 Mayıs 2018 11:00
Son Güncellenme Tarihi: 11 Mayıs 2018 11:28
Paylaş

Adalet Arayana Destek Grubu'ndan Gizem Kıygı Gündem Özel programına konuk oldu, İş Cinayetleri Almanağı 2017’yi; artan iş cinayetlerinin sebeplerini ve iş cinayetlerinin önlenmesi için yapılması gerekenleri anlattı. Zeliş Irmak’ın sorularını yanıtlayan Kıygı, Adalet Arayana Destek Grubu olarak, iş cinayetlerinde hayatını kaybedenlerin ailelerine destek vermek üzere bir araya geldiklerini ifade etti.

Davutpaşa patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının mücadelesiyle Adalet Arayana Destek Grubunun oluştuğunu ifade eden Gizem Kıygı, iş cinayeti davalarını yakından takip ettiklerini ve adalet talebini güçlendirmek üzere mücadele ettiklerini söyledi.

Almanağı basında yer alan iş cinayeti haberlerine göre derlediklerini ifade eden Kıygı, basın taramasının ardından raporlama sürecine başladıklarını ve hayatını kaybeden işçiye ve iş cinayetine ilişkin bilgileri derlemeye çalıştıklarını vurguladı. İş cinayetlerinin herkesin başına gelebileceğini vurgulamaya çalıştıklarını söyleyen Kıygı, hala iş cinayeti haberlerinin aileleri rahatsız edecek ifadelerle sunulmasına ve üçüncü sayfa haberi olarak sunulmasına tepki gösterdi. (EVRENSEL WEB TV)

ÖNCEKİ HABER

Murat Özveri: İktidar krizin faturasını işçilere kesecek

SONRAKİ HABER

Haiti’de neler oluyor: 7 soruda 7 Şubat protestoları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa