11 Mayıs 2018 09:24
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Mayıs 2018 09:31

Doğu Perinçek: İkinci turda İnce'ye destek vermeyiz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ikinci tura kalmaları halinde CHP adayına destek vermeyeceklerini açıkladı.

Doğu Perinçek: İkinci turda İnce'ye destek vermeyiz

Fotoğraf: Muhammed Enes Yıldırım/AA

Paylaş

Muharrem İnce'nin imza desteği çağrısının ardından 100.000 imza sınırını aşarak cumhurbaşkanı adayı olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ikinci tura kalmaları halinde CHP adayına destek vermeyeceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı adaylığının kesinleşmesinin ardından partisinin merkezinde açıklama yapan Perinçek, gazetecilerin ikinci tura kalması halinde Muharrem İnce'ye destek verip vermeyecekleri yönündeki soruyu yanıtladı.

İnce'nin Edirne'de HDP'nin cumhurbaşkanı adayını Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesini eleştiren Perinçek, "Biz atlantik projelerini peşine takılanlara, PKK destekçilerine destek verenlere destek vermeyiz. FETÖ projelerine destek vermeyiz. Türkiye'nin geleceği Vatan  Partisi hükümetidir. Önümüzdeki dönemde bu seçeneklerin tümü ortadan kalkacak ve geriye sadece Vatan Partisi seçeneği kalcaktır" diye konuştu.

İki gün önce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Perinçek için de imza atılması yönündeki çağrısının hatırlatılması üzerine Doğu Perinçek, "Teşekkür ederim. Hangi vatandaşımız ve hangi seçkin şahsiyet bu tür çağrılar yapıyorsa doğru çağrılar yapıyor. Çözüm Vatan Partisi'ndedir. O, hangi niyetle yapıyorsa yapsın bizim için değerlidir" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Elon Musk: Tesla'yı Türkiye'de bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyoruz

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen ve Haber-Sen'in kuruluş yıl dönümünde etkinlik düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa