08 Mayıs 2018 09:55

Şırnak'ta kadroya geçirilen 5 işçiyi işten attılar

Şırnak'ta taşeron yasasıyla kadroya geçirilen 5 temizlik işçisi, 'Güvenlik Soruşturması' gerekçesiyle işten atıldı.

Fotoğraf: Metehan UD/EVRENSEL

Paylaş

Şırnak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık kuruluşlarında taşeron yasasıyla kadroya geçirilen sürekli işçi kadrosunda çalıştırılan 5 temizlik işçisi “Güvenlik Soruşturması” gerekçesiyle işlerine son verildi.

Şırnak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun tarafından Cizre ve Silopi İlçe Sağlık Müdürlükleri ile Cizre ve İdil Devlet Hastanelerine gönderilen yazı ile “Güvenlik Soruşturması” ilgili işlerine son verilecek işçilerin listesi gönderildi. 

Söz konusu yazıda şu ifadeler yer aldı:  “Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 30/03/2018 tarih ve E.379 sayılı yazısına istinaden kurumunuz da görev yapan ekli liste de adı geçen Sürekli İşçi kadrosunda ki personellerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda geçen “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmış Olmak” hükmü gereğince atanma şartlarına haiz olmadıkları anlaşıldığından ilgili personellerin ivedi olarak çıkışlarının sağlanması ve kişilere tebliğ edilerek tarafımıza bilgi verilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim.” 
Gönderilen yazıdan sonra  5 temizlik işçisine geçtiğimiz günlerde “Güvenlik Soruşturma”sının olumsuz sonuçlandığı tebliğ edilerek, işçilerin işlerine son verildiği öğrenildi. 

Söz konusu işten çıkarmaların devam edebileceği belirtildi. (Şırnak/EVRENSEL)

MURAT ÖZVERİ: KADRO BEKLERKEN TASFİYE EDİLEN TAŞERON İŞÇİLERİ
 

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Arda Turan kaç maç ceza alacak?

SONRAKİ HABER

Bulgaristan'da grip salgını nedeniyle okullar tatil edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa