Twitter'dan 'şifrenizi değiştirin' çağrısı

Fotoğraf: Pixabay

Twitter'dan 'şifrenizi değiştirin' çağrısı

Güvenlik sisteminde açık bulduklarını duyuran Twitter, tüm kullanıcılara 'şifrenizi değiştirin' çağrısı yaptı.

Kullanıcıların şifrelerinin saklandığı sistemde açık bulduklarını duyuran sosyal medya devi Twitter, milyonlarca kullancısına 'şifrenizi değiştirin' çağrısı yaptı.

Twitter, güvenlik sisteminde bir hatanın tespit edilmesi nedeniyle tüm kullanıcılara şifrelerini değiştirmesini tavsiye etti. Şirket, tespit edilen hata nedeniyle şifre koruma sisteminde bilgi sızıntısını yaşanmadığını ifade etti.

Şirketten yapılan açıklamada, hatanın kısa bir süre önce fark edildiği ve düzeltildiği vurgulandı. Bu hata nedeniyle herhangi bir ihlal ya da kötüye kullanım tespit etmedikleri belirtilen açıklamada kullanıcılara "Önlem olarak şifrenizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz" denildi.

Twitter tarafından kullanıcılara gönderilen uyarı mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Twitter hesabın için şifre belirlediğinde, şirketteki kimsenin görmemesi için bir maskeleme teknolojisi kullanırız. Geçtiğimiz günlerde, şifreleri maskelenmemiş olarak dahili günlükte saklayan bir hata belirledik. Hatayı düzelttik ve araştırmalarımıza göre herhangi biri tarafından bir ihlal veya kötüye kullanım söz konusu değil.

En kötü ihtimali düşünerek, bu şifreyi kullandığın tüm hizmetlerde şifreni değiştirmeni rica ediyoruz." (MEDYA SERVİSİ)

Twitter ekran görüntüsü

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Mayıs 2018 08:45
www.evrensel.net
ETİKETLER Twitter