29 Nisan 2018 11:04

CHP'nin 81 il başkanı, Cumhurbaşkanı adayını oyladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Kayseri’de 81 il başkanıyla bir araya geldi. Toplantıda ‘Cumhurbaşkanı oylaması’ yapıldı.

CHP'nin 81 il başkanı, Cumhurbaşkanı adayını oyladı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Olcay DÜZGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Kayseri'de bir araya geldiği 81 il başkanına, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı olarak görmek istedikleri adayı sorduğu, onların da isim yazdıkları kağıdı, konulan sandığa attıkları belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kayseri Erciyes'teki otelde, 81 il başkanı bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun, basına kapalı olarak yaptığı toplantıda, partisinin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili süreci konuştuğu öğrenildi. Toplantının sonunda ise bir tahta sandık getirilerek 81 il başkanına Cumhurbaşkanı olarak görmek istedikleri aday soruldu. İl başkanları, 24 Haziran seçimlerinde görmek istedikleri Cumhurbaşkanı adayını gizli olarak oyladı. Sandıktan  çıkan  kağıtlar, parti yöneticileri tarafından, sonuç açıklanmadan bir poşete konularak Kılıçdaroğlu'na verilmek üzere teslim alındı. (Kayseri/DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Türkiye'deki yaban hayatı objektiflere yansıdı

SONRAKİ HABER

Lise öğrencisini vuran polisin tutuklanması talebi reddedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa