Polis memuru bir veli, tartıştığı müdür ve müdür yardımcısını vurdu

Bursa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu ilkokulunda, polis memuru olduğu iddia edilen bir veli, okulun müdürünü ve müdür yardımcısını silahla yaraladı.

11 Nisan 2018 10:04
Son Güncellenme Tarihi: 11 Nisan 2018 21:39
Paylaş

Bursa'da merkez Nilüfer ilçesindeki ilkokula gelen polis memuru veli, henüz belirlenemeyen nedenle tartıştığı okul müdürü Tülay Taş ile yardımcısı Sinan Delibaş'ı tabancayla vurarak yaraladı. İki yaralı hastaneye kaldırılırken, polis memuru gelen meslektaşlarına teslim oldu. 

Olay, sabah saatlerinde Hasanağa Mahallesi'ndeki Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nda meydana geldi. Kimliği henüz açıklanmayan polis memuru veli, geldiği okulda Müdür Tülay Taş ile yardımcısı Sinan Delibaş ile tartıştı. Tartışma sırasında öfkelenip, tabancasını çıkaran polis memuru, Müdür Tülay Taş ve Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş'a ateş etti. Saldırıda, okul müdürü belinin üstünden, yardımcısı da bacağından yaralandı. İki yaralı, çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılırken, meslektaşlarına teslim olan polis memuru gözaltına alındı.

Polis memurunun daha önce de okula gelip, yöneticilerle tartıştığı öne sürüldü. Olay sırasında okuldaki öğrenciler ve öğretmenler büyük korku yaşarken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

SALDIRI PROTESTO EDİLECEK

Eğitim Sen, Eğitim İş, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Ben'in Bursa şubeleri saldırıyı protesto edeceklerini açıkladı. 4 sendika bugün yaptıkları toplantı sonrası yarın saat 14.00'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda (Eski adıyla Şehreküstü Meydanı) toplanıp İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yürüyecek. Yürüyüş sonrası basın açıklaması yapacak sendikalar ardından oturma eylemi gerçekleştirecek. (Bursa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Liselere girişte isteğe bağlı merkezi sınav başvuruları başladı

SONRAKİ HABER

Emek ve demokrasi güçleri tartıştı: Nasıl bir Esenyurt istiyoruz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa