29 Mart 2018 17:35
Son Düzenlenme Tarihi: 29 Mart 2018 17:40

Bu da Birlik Beraberlik Çiftliği: 2 gözaltı

Çiftlik Bank benzeri yapılanma hakkında başlatılan soruşturma kapsamında şirket sahibi ve babası gözaltına alındı.

Bu da Birlik Beraberlik Çiftliği: 2 gözaltı

Paylaş

Çiftlik Bank benzeri bir yapılanmayla dolandırıcılık yaptığı iddia edilen ‘Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın ardından yapılan operasyonlarda şirket sahibi ve babası gözaltına alındı.

İstanbul’da, Çiftlik Bank benzeri ‘piramit satış yöntemi’ bir yapılanmayla dolandırıcılık yapıldığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma yaptı.İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında çalışma başlattı. Polis ekipleri hakkında gözaltı kararı bulunan Şirket Sahibi Serkan Erden’i şirketin Şişli Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Cadddesi’nde bulunan merkezinde, babası Enser Erden’i ise şirketin Konya Çumra ilçesinde bulunan çiftliğinde yakalayarak gözaltına aldı. Polisin şirketin  merkezinde yaptığı aramada şirketle ilgili bazı dijital verilere el koyduğu öğrenildi. 

ŞİRKETİN İNTERNET SİTESİNDE YAPILAN AÇIKLAMA

Şirketin internet sitesinde (https://bbciftligi.com) yapılan açıklamada, ‘BB Hayvancılık Bakanlık soruşturması nedeniyle üye alımlarımız durdurulmuştur’ ve ‘Birlik Beraberlik Çiftliğinin saadet zincirleriyle herhangi bir alakası yoktur. (Çiftlik Bank vs.)’ şekilde uyarılar bulunduğu dikkat çekti. (İstanbul/DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Direnişteki DHL Express işçilerine uluslararası delegasyondan destek

SONRAKİ HABER

Avcılar'daki bir dondurma fabrikasında yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa