Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'ya 250 bin liralık manevi tazminat davası

 Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'ya 250 bin liralık manevi tazminat davası

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun söylediği 'FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanı koltuğunu işgal eden zattır' sözleri için tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanı koltuğunu işgal eden zattır” sözleri nedeniyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ya 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız, başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleriyle etkili mücadelenin öncüsüdür. Bu gerçek, hangi siyasi görüşten olursa olsun, akıl ve vicdan sahibi herkesin takdir ettiği ve edebileceği bir gerçektir. FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmak, hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek, klasik bir FETÖ taktiğidir ve ancak örgütün amaçlarına hizmet etmektedir" ifadelerini kullandı. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Salı günü TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, “FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanı koltuğunu işgal eden zattır. Versin mahkemeye, ispat edeceğim” dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Mart 2018 12:34
www.evrensel.net