25 Mart 2018 11:53

MEB: Bakanlık bünyesinde FETÖ ile mücadele nihayete ermiştir

MEB  Müsteşarı Yusuf Tekin, FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardıklarını öne sürerek, ‘Şu anda FETÖ ile mücadele nihayete ermiştir’ dedi

MEB: Bakanlık bünyesinde FETÖ ile mücadele nihayete ermiştir

Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, bakanlık olarak FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardıklarını öne sürerek, “Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir” dedi.

Türkiye’de 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenle toplumun tamamına hitap eden nadir bakanlıklardan olduklarını savunan Tekin, bakanlık bünyesinde ortaya çıkarılan ‘FETÖ’ yapılanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakanlık olarak FETÖ ile mücadeleye 2013 yılında başladıklarını söyleyen Tekin, dershanelerle ilgili düzenleme getirdiklerini, bu düzenlemeyle kendilerinin Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay tarafından sürekli engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde FETÖ ile mücadelenin nihayete erdirildiğini öne süren Yusuf Tekin, “15 Temmuz sonrasında olağanüstü hal (OHAL) kapsamında aldığımız tedbirler çerçevesinde FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete erdi. FETÖ’ye bağlı ve iltisaklı 2500 civarında okul, dershane ve yurt binalarının tamamını kapatarak, kamulaştırıp, devletin, milletin hizmetine sunduk. Bunların dışında FETÖ ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik. Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza ve programlarımıza sirayet etmiş FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardık. Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir. Bundan sonra rutin faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz” diye konuştu. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Arda Turan’dan gazeteciye: Senin kafanı gözünü kırarım

SONRAKİ HABER

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Damat, bütçe okuması bilmiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa