21 Mart 2018 11:05
Son Güncellenme Tarihi: 21 Mart 2018 11:54

Gözaltına alınan SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı serbest bırakıldı

Ankara'da gözaltına alınan SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı serbest bırakıldı

Paylaş

 

Ankara'da gözaltına alınan SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı serbest bırakıldı. Gözaltına alındığını Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşan Bayrakçı, serbest bırakılmasının ardından yeni bir paylaşımda bulunarak, gözaltı gerekçesini, "Gözaltı nedeni siyasi bir konu değilmiş hanımefendiler, beyefendiler... ifade eksikliği konusu imiş" diyerek açıkladı.

Arkadaşlarına mesaj yoluyla ulaşan Bayrakçı, Twitter hesabından "Ankara'da gece 00:50'de gözaltına alındım, Hayırdır inşallah" diye yazdı.

Hakan Bayrakçı'nın gözaltına alınmasının ardından avukatı olarak emniyete giden Avukat Fidel Okan, Bayrakçı'nın tarafı olduğu bir davanın duruşmasını takip etmediği için emniyette tutulduğunu, sabaha ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılacağını kaydedip Bayrakçı'ının gözaltına alınması ile ilgili olarak emniyetin tuttuğu tutanağı paylaştı.

Sonar Araştırma Şirketi'nin başkanlığını yapan Bayrakçı'nın gözaltına alınma nedenine ilişkin, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş şu değerlendirmede bulundu:

"Ankara Emniyet Müdürlüğü ile görüştüm. Hakan Bayrakçı'nın gitmediği bir duruşmadan dolayı hakkında yakalama kararı olduğunu öğrendim. Bayrakçı şu an Çankaya Emn. Müdürlüğü'nde tutuluyor. Sabah saatlerinde SEGBİS aracılığıyla ifadesi alınacak. Bayrakçı'ya geçmiş olsun diyorum."

Serbest bırakılmasının ardından sosyal emdya hesabı Twitter'dan yeni bir paylaşım yapan Bayrakçı şunları kaydetti:

"Gözaltı nedeni siyasi bir konu değilmiş hanımefendiler, beyefendiler.. ifade eksikliği konusu imiş. Yakın ilgi gösteren her dostuma teşekkür ederim. Şu an serbest bırakıldık."

1988 yılında SONAR'ı kuran Hakan Bayrakçı, aralarında Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit'in de olduğu 7 Başbakan, 14 Parti Genel Başkanı, 40 Bakan ve 140 Belediye Başkanına danışmanlık hizmeti verdi. Ayrıca çeşitli ülkelerin büyük elçiliklerine de danışmanlık hizmetinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

 

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Çavuşoğlu: Menbic konusunda ABD ile anlaşmaya değil anlayışa vardık

SONRAKİ HABER

Boşanma aşamasındaki kadın "işyeri tapusu" bahanesiyle öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa