16 Mart 2018 09:22
Son Güncellenme Tarihi: 16 Mart 2018 13:27

30 ilde hakim ve savcı adaylarına 'FETÖ' operasyonu: 34 gözaltı

‘FETÖ’ soruşturmasında hakim ve savcı adaylarına yönelik 30 ilde yapılan operasyonlarda 34 kişi gözaltına alındı, 68 kişi hakkında gözaltı kararı var.

Paylaş

‘FETÖ'nün 'Çalışma Evleri' olarak adlandırılan evlerinde kalarak hakim ve savcı olmak için sınavlara hazırlandığı öne sürülen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. 30 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 68 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunuyor. 34 şüpheli gözaltına alındı. Polis ekiplerinin belirlenen adreslerdeki arama ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

34 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 34 KİŞİ ARANIYOR

Ekipler aralarında Ankara, Adana, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Trabzon, İzmir, Kırklareli, Diyarbakır ve Erzurum'un da bulunduğu 30 ilde 76 adreste 68 şüphelinin yakalanmasına yönelik sabah saatlerinde operasyon başlattı. Polis yaptığı baskınlarda 34 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin Vatan Caddesi'nde bulunan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan 34 kişinin yakalaması için polis ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet davasında Akın Atalay'ın tutukluluğuna devam kararı

SONRAKİ HABER

Suruç Belediye Eş Başkanı Hatice Çevik tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa