09 Mart 2018 18:19

Murat Başoğlu ve Burcu Başoğlu Kabadayı’ya beraat 

Burcu Başoğlu Kabadayı ve amcası Sunucu Murat Başoğlu hakkında 'hayasızca davranışta bulunmak' iddiasıyla açılan davada beraat kararı verildi.

Paylaş

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında “hayasızca davranışta bulunmak” suçlamasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada, her iki sanık için de beraat kararı çıktı.

Bodrum'da, teknede ‘uygunsuz halde’ görüntülendikleri iddia edilen Murat Başoğlu ile yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında “hayasızca davranışlarda bulunmak” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın karar duruşması, bugün yapıldı. Gizlilik kararı bulunan duruşmaya, Başoğlu ve Kabadayı katılmadı. 

Duruşmanın ardından avukatlar, duruşmada taraflar hakkından beraat kararı verildiğini açıkladı. Avukat Fatih Tezcan, duruşmada beraat kararı verildiğini, gizlilik kararı nedeniyle açıklama yapamayacağını ifade etti. Burcu Başoğlu Kabadayı'nın avukatı Bihter Tezcan da beraat kararı aldıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

"Dosyamızda beraat kararı verdi, hakim bey. Bu dosya şimdilik bizim için kapandı. Biliyorsunuz boşanma davaları devam ediyor, orada da gizlilik kararı hâlâ devam ediyor. Müvekkilimin eşine biz dava açtık. Hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı verildi. Kendileri reddini talep etti ama hâkim uygun görmedi. O da kesinleşti. Bundan sonra biz boşanma dosyamıza odaklanıyoruz. Basında çıkan haberlerin çoğu yalan. Yüz tanıma sistemi ile ilgili haberler var. O haberlerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağız. Yayın yasağı hâlâ devam ediyor. Dosya ile ilgili bütün bu konularla ilgili bu yayın yasağını ihlal eden ve gerçekten yalan haber yapan, olmayan şeyleri yazan herkes hakkında suç duyurusunda bulunulacak.” (Muğla/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Eşofmanlı kız öğrenciler tahrik eder' diyen öğretmene ihraç

SONRAKİ HABER

Taksim'de silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...