30 Ocak 2018 17:15

GSS prim borcunda ‘ölüm’ düzenlemesi

GSS prim borçlarında, ölüm tarihinden sonra borcu çıkartılan kişilerin ölüm tarihinden sonraki sürelere ilişkin prim borçları iptal edildi.

Paylaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, SGK Genel Sağlık Sigortası (GSS) tescil yazılımlarında, ölüm tarihinden sonra borcu çıkartılan kişilerin ölüm tarihinden sonraki sürelere ilişkin prim borçlarının iptal edildiğini ve  gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın Plan ve Bütçe Komisyonunda sorduğu soruları yanıtladı.

“Sayıştay raporunda 4 bin 315 kişiye öldüğü halde GSS primi tahakkuk ettirildiği söyleniyor yani sistemimiz hâlen ölen kişiyi yakalayamıyor mu?” sorusuna Sarıeroğlu, “SGK Genel Sağlık Sigortası (GSS) tescil yazılımlarında, ölüm tarihinden sonra GSS borcu çıkartılan kişilerin ölüm tarihinden sonraki sürelere ilişkin GSS prim borçları iptal edilmiştir. Ayrıca, GSS tescil yazılımlarında gerekli düzenlemeler yapılmıştır” yanıtını verdi. (Ankara/ANKA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

322 bin kişi sicil affı yasasından yararlandı

SONRAKİ HABER

#EĞİTİMHAKKIMIZBURSİHTİYACIMIZ

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa