30 Ocak 2018 14:43
Son Güncellenme Tarihi: 30 Ocak 2018 14:55

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü istifa etti

Erdoğan’ın istifasını istediği Çorum’un AKP’li Belediye Başkanı Muzaffer Külcü görevinden istifa etti. 

Paylaş

Erdoğan'ın istifasını istediği Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, görevinden istifa etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘metal yorgunluk var’ açıklamasının ardından İstanbul, Niğde, Düzce, Bursa, Ankara ve Balıkesir belediye başkanlarının istifalarını istemişti. İstifaya zorlanan belediye başkanlarının arasına son olarak Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de katılmıştı.

Külcü görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Geçtiğimiz günlerde AKP Çorum’da 6. Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştirmişti. Erdoğan da o kongreye katılarak Külcü ile görüşmüştü.

MUZAFFER KÜLCÜ KİMDİR?

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 1971 yılında Çorum’da doğdu. İlkokulu Bayat Köyü'nde, orta ve lise eğitimini ise İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1991-1992 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümünde okurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı.

ÇORUM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI

Hukuk fakültesini bitirdikten sonra, bir süre Çorum Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapan Muzaffer Külcü, 28 Eylül 2001’de AKP’nin Çorum Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildi. 3 Kasım 2002’de yapılan seçimlerde Çorum Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

22. Dönem Parlementosunda Türkiye’nin en genç milletvekilleri arasında yer alan Külcü, Milletvekilliği görevinin ardından 2007 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde Bakanlık Müşaviri ve Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Çorum Belediye Başkanı olan Muzaffer Külcü evli ve 3 çocuk babasıdır. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Merkez Bankası enflasyon  hedefini yükseltti 

SONRAKİ HABER

İller Bankası'nın belediyelere vereceği yeni kaynağını AKP dağıtacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa