Evlilik içi tecavüze 18 yıl hapis istemi

Evlilik içi tecavüze 18 yıl hapis istemi

Çocuk yapma planlarını erteleyen eşine ilaç vererek tecavüzde bulunan ve hamile bırakan E.K. için 18 yıl hapis cezası istendi.

Trabzon’da çocuk yapma planlarını erteleyen eşine, ilaçlı gazoz vererek tecavüz eden bir kişi hakkında 18 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Habertürk’ten Enis Yıldırım’ın haberine göre, Trabzon’da yaşayan 28 yaşındaki H.K. adlı kadın ve E.K. (35) ile iki yıl önce evlendi. Çift arasında bir süre sonra şiddetli geçimsizlik baş gösterdi. Psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan H.K., doktora giderek tedavi görmeye başladı. Psikiyatrik ilaçlar kullanan H.K.’nın kocası bu süreçte çocuk istedi. Doktoruna danışan kadın, “Tedavi bitene kadar hamile kalamazsın” cevabını aldı.

Reddedilen E.K. eşinin gazozuna uyku ilacı attı, ardından da uyku halindeki eşine tecavüz etti. Üç ay sonra hamile kaldığını öğrenen H.K. eşi hakkında suç duyurusunda bulundu, ardından da boşanma davası açtı.

E.K. “Eşimin isteği üzerine birlikte olduk” iddiasında bulundu. Savcı, şüpheli E.K. için eşe karşı ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 10,5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası talep etti. E.K. önümüzdeki günlerde ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

H.K.’nin bu süreçte riskli bir hamilelik geçirdiği ve öyle doğum yaptığı bildirildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Ocak 2018 11:44
www.evrensel.net
ETİKETLER TecavüzTrabzon