Erdoğan'a göre Kılıçdaroğlu 'Terör örgütlerinin destekçisi'

Kastamonu'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'yu 'Tüm terör örgütlerinin destekçisi olmakla' suçladı.

30 Aralık 2017 13:54
Son Güncellenme Tarihi: 30 Aralık 2017 16:56
Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm terör örgütlerine destek verdiğini" iddia etti. Erdoğan, “Bu kişi hayatının hiçbir döneminde milletimizin, devletimizin hakkını hukukunu savunmamıştır. Hep fitnenin, ayrıştırmanın peşinde olmuştur. Tüm terör örgütlerine destek vermiştir” dedi.

Erdoğan, partisinin Kastamonu İl Kongresine katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’yu hedef alan sözler söyledi.

'YAHU SEN NE CİNS ADAMSIN BE'

KHK ile hayata geçirilen "terörden yargılananlara tek tip kıyafet uygulaması"na karşı çıkan Kılıçdaroğlu için “Onların yakınları yok mu, üzülmeyecekler mi’ diyor. Ya sen ne cins adamsın be" ifadesini kullanan Erdoğan, "Sen benim 251 şehidimin yakınlarını düşünmüyorsun. ‘Onların acaba yakınları, kardeşleri şehit olduğu zaman ne yaptılar’ diye soruyor musun? Niye düşünsün ki, havalimanına gelip Bakırköy’deki belediye başkanının evinde istirahate çekilip televizyondaki darbeyi seyreden bir adamdan başka ne bekleyebilirsin ki. Utanmadan ‘Cumhurbaşkanı bana haber verseydi beklerdim’ diyor. Ben haberi tüm milletime verdim. Biz telefonlarla haberi verdiğimizde on binler, yüz binler meydanlara yürüdü. İstanbul Atatürk Havalimanına indiğim zaman on binler oradaydı. Ama sen öyle bir tipsin ki orada on binleri görüyorsun, tankların sorumlularıyla ekibin görüşüyor, anlaşıyor. Oradan kaçıp Bakırköy’e gidiyorsun. Bu karakter meselesi. Bu cibilliyet meselesi. Bir de ‘Darbe olsa karşısına dikilirim’ diyorsun. Sevsinler... İspatı ortada, kaçtın gittin" dedi.

"Milletim seni iyi tanıyor. Nasıl yalancı olduğunu da çok iyi biliyor" diyen Erdoğan, "Bu kişi hayatının hiçbir döneminde milletimizin, devletimizin hakkını hukukunu savunmamıştır. Hep fitnenin, ayrıştırmanın peşinde olmuştur. Tüm terör örgütlerine destek vermiştir. PKK'nın destek verdikleriyle kol kola yürüyen kişi değil mi? Onlar destek verdi, güya Hakkari'de miting yaptı. Bu iş yürek işi. Bu öyle lafla yürümüyor. Biz bu noktaya 40 yıllık bir siyasi mücadele ile geldik. Bay kemal gibi gökten zembille inmedik. Öyle kasetle, CD ile gelmedik" şeklinde konuştu.

'ZULMÜN ADI DÜN DEAŞ'TI BUGÜN YPG, DEAŞ'A NE YAPTIYSAK YPG'YE DE YAPACAĞIZ'

Erdoğan'ın Suriye'de YPG'ye askeri müdahale sinyalleri verdiği konuşmasının ilgili bölümü ise şöyle:

"Madem Suriye'de her şey güllük gülistanlık, 3 milyonun üzerinde insan niye bizim topraklarımızda yaşamaya devam ediyor" sorusunu soran Erdoğan, "Çünkü biz de, bu insanlar da biliyor ki sınırın öte tarafında sadece örgüt isimleri, sadece örgüt işaretleri değişiyor, zulüm baki. Dün zalimin adı rejimdi, dün zalimin adı DEAŞ'tı, bugün zalimin adı YPG/PYD'dir. Biz DEAŞ'a ne yaptıysak bu örgüte de aynısını yapacak ve mutlaka sınırlarımızın ötesini güvenli hale getireceğiz.

'BÖLGEDEKİ HERKES BUNU KABULLENMELİ VE AYAĞIMIZA DOLANMAMALI'

Biz terör örgütünü çok da uzak olmayan bir tarihte iteleyeceğiz. Bölgedeki herkes artık bunu kabullenmeli ve ayağımıza dolanmamalı. Bu nedenle Suriye'deki terör örgütlerine bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Biz gelmeden pılınızı pırtınızı toplayın gidin."

'DAVA ARKADAŞI DEĞİL MİYİZ'

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil AKP içerisindeki KHK eleştirilerine değinen Erdoğan, "Darbe girişiminden yaklaşık iki hafta sonra çıkardığımız KHK'da kamu görevlilerinin aldığı kararlar ve eylemlerinin sorumluluk doğurmayacağı hükmünü getirmişiz. Üstelik bu kararname Meclis'te de görüşülerek yasalaşmıştı. Yani tüm vekillerin haberi var. Aynı hükümleri içeren düzenlemeye 15 Temmuz'da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de ihtiyaç duyulduğu görülmüştür. Nedense büyük bir gürültü koparılmaya başladı. Bana göre büyük değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan'da da bugün bu kampanyaya katılanlar 'Evet' demedi. Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal'in kayığına biniyorsunuz. Özellikle CHP'nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Hele Muğla Milletvekili var ki, terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusu, Rakka'nın güneyinde 2 toplu mezar buldu

SONRAKİ HABER

"Daha ucuzunu bulmak için pazar pazar dolaşıyoruz"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa