27 Aralık 2017 18:03

'Bu fikrin bir ucunda Akit diğer ucunda AKP var'

CHP'li vekil Aykut Erdoğdu'dan Yeni Akit’in Fatma Kaplan Hürriyet’le ilgili yazdığı habere ve başlığa tepki: İğrenç fikrini zikretmiş.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Yeni Akit’in Fatma Kaplan Hürriyet’le ilgili olarak yazdığı habere ve başlığa tepki gösterdi. Erdoğdu, “Yeni Akit attığı bu başlıkla, iğrenç fikrini zikretmiş” dedi.

Erdoğdu, Yeni Akit gazetesinde, Kocaeli’de sendikalı oldukları için işten çıkarıldıkları için bir süredir eylem yapan ve Ankara’ya yürümek isteyen Posco Assan işçileriyle, bu gruba müdahale etmek isteyen polisi ikna etmek için çabalayan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’le ilgili olarak yaptığı haberde kullandığı, “CHP’li Vekili Araya Aldılar” başlığını “İğrenç fikrinin bir tezahürü” olarak niteledi. AKP Hükümetini eleştiren Erdoğdu şunları söyledi: “AKP’nin gayriresmi yayın organı, kamu kaynaklarından beslenen Yeni Akit, orada çok düşük ücretle çalışan, öğle tatili izni bile olmadığı için üretim bandının başında yemek yiyen işçilerin en doğal hakkı olan sendikalaşma çabalarına destek olmak, onlara bir anlamda ablalık yapmak için orada bulunan kadın vekilimize attığı iğrenç başlık, Yeni Akit ve onların temsil ettiği kesimin iğrenç fikrini açığa vurdu. Bu iğrenç fikrin bir ucunda Yeni Akit, diğer ucunda kamunun kaynaklarına ona akıtarak besleyen AKP var.”  

Erdoğdu, “İşçilerin sırtından milyarlarca lira kazanıp sonra bunu kendi ülkelerine götüren yabancı şirketlerle, kârlarını vergi cennetlerinde istifleyenlerin yanında değil, ezilenin ve sömürülenin yanında olmaya devam edeceğiz. Akit ve temsil ettiği kesimi de iğrenç fikirleriyle birlikte tarihe gömeceğiz” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TRT arsalarının ticarete açılmasına yargı freni

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa