27 Aralık 2017 15:14

Erdoğan, Esad için 'Terörist' dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için 'Terörist' dedi.

Paylaş

Tunus'ta mevkidaşı Beci Kaid es Sibsi ile açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için "Terörist" dedi.

Erdoğan'ın konu hakkındaki sözleri şöyle:

"Suriye'de bir defa Esed ile yürümek mümkün değildir. 1 milyona yakın vatandaşını öldürmüş olan birini nasıl olacak da kucaklayacağız. Esed devlet terörü estirmiş bir teröristtir. Bakın hala kan gövdeyi götürüyor. İdlib ortada, Deyrezzor ortada. Biz, Rusya koalisyon güçleri neden orada. Esed ile huzur gelmesi mümkün değildir. Bakışımız bu."

ERDOĞAN'IN ESAD TUTARSIZLIĞI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Beşar Esad'la "Kardeşim Esad" diyerek başladığı ilişkisi yıllar içerisinde büyük değişim gösterdi.

Suriye krizi başladığından bu yana Esad yönetimine karşı düşmanca bir tutum içerisinde olan Erdoğan'ın tavrında Rusya ile yakınlaşmasının ardından bir değişim gözleniyordu.

Astana zirvesinde Suriye temsilcileriyle aynı masaya oturan iktidar kanadından yapılan açıklamalarda geçmişte olduğu gibi "Esad'ın görevi bırakması" Suriye'de çözümün olmazsa olmazı olarak dillendirilmiyordu.

Esad'ın geçtiğimiz hafta YPG için "Vatan haini" demesi de taraflar arasındaki yakınlaşmanın göstergesi olarak yorumlanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Nefi Kara: Taşeron yasası bir aldatmacadır

SONRAKİ HABER

Tek kişilik koğuşta tutulan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı panik atak geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa