Eşini nasıl öldürdüğünü anlattı, hâlâ serbest

Eşini nasıl öldürdüğünü anlattı, hâlâ serbest

Diyarbakır'da önceki gün Rojbin Baran’ı öldürdüğünü kameralar karşısında anlatan Şehmus İ. hâlâ serbest.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde, eşi Rojbin Baran’ı (20) öldürdükten sonraki gün Jinnews muhabirine cinayeti nasıl işlediğini anlatan, o sırada polisin gelmesiyle bölgeden kaçarak uzaklaşan Şehmus İ’nin hâlâ mahallede dolaşmaya devam ettiği iddia ediliyor.

Daha önce uyuşturucu satmaktan cezaevine giren Şehmus İ, kısa bir süre önce cezaevinden çıktı. Şehmus İ. cezaevindeyken Rojbin Baran’ın ailesinin evine döndüğü ve Şehmus İ’den ayrılmak istediği bilgisini veren komşuları, Şehmus İ’nin cezaevinden çıktıktan sonra Rojbin Baran’ı barışmak için ikna ettiğini, bunun üzerine Rojbin’in sığınma evinden çıkarak eve döndüğünü iddia edildi.

Önceki gece saat 01.00 sıralarında, Şeyhmus İ, kendisini aldattığını duyduğunu bahanesiyle, evde bulunan pompalı tüfekle Rojbin Baran’ın başına iki el ateş etti. Şeyhmus İ, ardından kardeşi E.İ’yi arayarak eşini öldürdüğünü söyleyip, kaçtı. Durumu sağlık ekiplerine bildiren E.İ, olay yerine gitti. Eve gelen sağlık ekipleri, Rojbin Baran’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. 

Şehmus İ’nin “Öldürmem gereken başka biri daha var onun işini bitirmeden teslim olmayacağım” dediği iddia edilirken, Rojbin Baran’ın ailesinin de cinayetten haberdar olduğu da iddialar arasında. Rojbin Baran’ın cenazesi otopsi için Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesine kaldırıldıktan sonra ailesi tarafından Yeniköy Mezarlığında defnedildi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Aralık 2017 15:24
www.evrensel.net