24 Aralık 2017 15:19
Son Düzenlenme Tarihi: 24 Aralık 2017 15:26

Yüksel’de 411’inci gün: 5 kişi gözaltında

Yüksel Caddesi’nde 411’inci günde devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, 5 emekçiyi gözaltına aldı.

Yüksel’de 411’inci gün: 5 kişi gözaltında

Paylaş

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın işlerine geri dönme talebiyle başlattıkları açlık grevi eylemi, 291’inci gününe girdi. Her iki eğitimciye destek olmak için Yüksel Caddesi'nde sürdürülen "İşimizi geri istiyoruz" eylemi ise  411’inci gününde polisin engellemelerine rağmen devam etti. 
 
İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak için Konur Sokak'ta bir araya gelen kamu emekçileri, anıta doğru hareket ettikleri anda kalkanları ve gözaltı aracıyla sokağı kapatan polisler tarafından engellendi. Emekçiler bunun üzerine kendileriyle getirdikleri ve üzerinde “Açlık grevinin 291. gününde Nuriye-Semih işe geri alınsın” yazılı pankartını açarak, "Nuriye Semih onurumuzdur” sloganı atmaya başladı. 

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Açıklama başladığı anda müdahale eden polis, pankartı yırtarak, emekçilere müdahale etti.  Emekçilerin direnmesi üzerine polis, 5 kişiyi gözaltına alarak, önceden sokakta bekletilen araca bindirdi. 

Gözaltı aracı içindeki eylemciler, aracın kapısına vurarak eylemlerini sürdürdü. (Ankara/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

AYM'den sendikal özgürlüğün önünü açan bir karar

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa