12 Aralık 2017 20:27

TRT, Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın yayınını neden kesti?

Sözcü Yazarı Can Ataklı, Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın yayınının TRT tarafından apar topar kesilmesinin gerekçesini sordu.

TRT, Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın yayınını neden kesti?

Paylaş

Sözcü Yazarı Can Ataklı, köşesinde Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın TRT canlı yayınında yaşadıklarını yazdı. Ataklı yazısında “TRT Ahmet Ercan’ın konuşmasını nasıl apar topar kesivermiş” dedi ve şöyle devam etti:”Deprem Uzmanı Profesör Dr. Ahmet Ercan’la karşılaştım geçen hafta içinde. Birkaç kişilik dost grubunda sohbet ederken söz medyanın nasıl baskı altında olduğuna geldi. Ahmet Ercan ‘TRT’de başıma ne geldi biliyor musunuz?’ diye sordu. Biz de merakla ‘Ne oldu?’ diye sorunca anlattı; 13 Kasım’da Irak sınırında yaşanan depremden sonra TRT Türk uzman görüşü almak için Ahmet Ercan’ı stüdyo konuğu olarak davet etmiş. 

REJİDEN ‘KES KES KES’ SESLERİ

Ahmet Ercan’ın programda söylediği sözleri aktaran Ataklı yazısını şöyle sürdürdü: “Ahmet Ercan bu depremle ilgili bilimsel verileri aktardıktan sonra sunucunun ‘Bu bölgedeki depremlerde çok insanın öldüğünü’ söylemesi üzerine Ercan da ‘Maalesef depremlerde ölenlerin yüzde 80’i hep Müslüman ülkelerdedir. Çünkü Müslüman ülkelerde ne demokrasi vardı ne de bilim ve teknolojik uygulamalar’der demez sunucu hemen araya girip ‘Çok Teşekkürler Sayın Ercan, verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ediyoruz’ diyerek apar topar yayını kesmiş. Ahmet Ercan bu olayı kahkahalar atarak anlatırken ‘Tabii ekrana yansımadı ama rejiden spikere (kes, kes, kes) diye bağırmaları yok muydu, anlatamam’ dedi. Ercan bundan sonra TRT’ye artık asla davet edilmeyeceğini sandığını da söyledi.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Magazin programlarına RTÜK’ten ceza yağdı

SONRAKİ HABER

PSAKD, yöneticilerinin derhal serbest bırakılmasını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa