12 Aralık 2017 11:36

CHP’den Kılıçdaroğlu’nun mal varlığı için önerge

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve yakınlarının malvarlığı ile ilgili önerge verdi.

CHP’den Kılıçdaroğlu’nun mal varlığı için önerge

Paylaş

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşmasında “Mal varlığımı Mecliste araştırın” çağrısının ardından, CHP grup başkanvekillerinin imzasıyla önerge Meclis’e sunuldu. Önergede, Meclis’ten mal varlığı ile ilgili araştırma yapılması istendi.

2018 Meclis Bütçe Komisyonu toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sahibi olduğu Buz Rezidans’ta aldığı daireye ilişkin getirilen yorumlara tepki göstermiş, CHP’li vekillere, "Benimle ilgili iddialarda bulundular. Kızım bir daire almış. Benim çocuğum, damadım, kızım ve hatta dünürüm için araştırma önergesi verin" demişti.

TBMM’ye sunulan önergede “Bu bağlamda, diğer tüm siyasi parti liderlerine de örnek olması açısından, yandaş medyanın dile getirdiği ve AKP Yöneticilerinin kullandığı iddialar kapsamında CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, eşi, oğlu, kızları, damadı ve dünürleri dahil tüm aile fertleri ve yakınlarının mal varlığının ve kaynaklarının araştırılması amacıyla Anayasa’nın 98’inci ve TBMM İçtüzüğünün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca bir Meclis Araştırması açılmasını arz ve talep ederiz” ifadeleri yer aldı.

2015 YILINDA MAL VARLIĞI ŞÖYLEYDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kasım 2015’de mal varlığını beyan etmişti. Meclise sunulan beyana göre; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu imzalı, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun mal varlığını da içeren mal bildirimi şöyle: “Ankara Balgat’ta 2003 yılında edinilen, değeri 142 bin lira olan Selvi Kılıçdaroğlu üzerine tapulu konut. Ankara Akyurt’ta 2003 yılında edinilen, değeri 57 bin 300 lira olan kendisi üzerine konut; Dersim’de 2007 yılından edinilen, değeri 75 bin 284 lira olan, kendisi üzerine kayıtlı konut; Burhaniye’de 2009 yılında edinilen, değeri 300 bin lira olan, kendisi üzerine kayıtlı konut."

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayrıca 1997’de Akçalı Konut Yapı Kooperatifi ile Gökyurt Konut Yapı Kooperatiflerinde üye olduğu belirtildi.

OĞLUNUN MAL VARLIĞI

Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun üzerinde, Renault Clio marka, 2004 model, değeri 14 bin lira olan ve 2009’da edinilen bir otomobil olduğu beyan edildi. Kılıçdaroğlu’nun üzerine diğer taşınmaz mallar olarak da Nuri Abaç, Fikret Otyam, Güler Çakır, Hüseyin Yüce, Ayatullah Sümer’e ait 8 tablo bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun mal varlığı listesinde, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’na ait 1 adet pırlanta yüzük de yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Amatör gerçekler: ‘Amatör kulüplerin sorunları çözülsün'

SONRAKİ HABER

Afganistan'da Taliban saldırısı: 5 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa