12 Aralık 2017 05:07

Okul mescidinde Anadolu Gençlik Derneği toplantısı

Mevlana Anadolu Lisesi mescidinde Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) her Perşembe günü dini sohbetler düzenlediği ortaya çıktı.

Paylaş

Eylem NAZLIER
İstanbul

Mevlana Anadolu Lisesi mescidinde Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) her Perşembe günü dini sohbetler düzenlediği ortaya çıktı.

Derneğin sosyal medya hesabında paylaşılan görüntülerin altına, "Her Perşembe mescidimizde yaptığımız ikramlı sohbetlerimize tüm Mevlana Anadolu Lisesi öğrencileri davetlidir" mesajıyla paylaşıldı. Okul Müdürü ise böyle bir olay yaşanmadığını iddia etti.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imzalanan protokollerle, AGD, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Birlik Vakfı vb. dini yapılanmaların okullarda her tür çalışma yapmasının önünün açıldığını söyleyen Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, "2012 yılından itibaren adım adım hayata geçirildi. Milli Eğitim Bakanlığı fiilen Milli Diyanet Bakanlığı'na dönüşmüş durumdadır. Eğitim kurumları vakıflara, derneklere özetle taşerona devredilemez" dedi. Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız Mevlana Anadolu Lisesi okul müdürü olayı yalanlayarak, böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. 

Anadolu Gençlik Derneği
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nalan Çelik’le ‘Yalınayak’ şiirler üzerine

SONRAKİ HABER

Okuyucuları Evrensel’e sahip çıktı: İnadına 1 gazete daha fazla alacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...