11 Aralık 2017 23:02

Müziklerden bir resim: Güz Şarkıları

Fazıl Say'ın Nâzım Hikmet, Can Yücel, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Ahmed Arif, gibi şairlerin şiirlerini bestelediği 'Güz Şarkıları' albümü çıktı.

Müziklerden bir resim: Güz Şarkıları

Paylaş

Nâzım  Hikmet, Can Yücel, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Behçet Aysan, Ahmed Arif, Attila İlhan gibi ünlü şairlerin, Fazıl Say tarafından bestelenen şiirleri “Güz Şarkıları” adlı albümle raflardaki yerini aldı.

Opera sanatçısı Güvenç Dağüstün’ün solist olarak yer aldığı ve piyanist Ece Dağıstan’ın piyano partisini çaldığı “Güz Şarkıları” albümü, dinleyicileri sonbahar tadında bir müzik ziyafetine davet ediyor.

Fazıl Say’ın, “Bugüne kadar yaptığım şarkı albümlerim arasında, hem Türkiye’de hem dünyada en sevileninin “Güz Şarkıları” olacağını hissediyorum” dediği albümün solisti Güvenç Dağüstün, eşsiz ses tonu ve etkileyici yorumu ile dikkat çekiyor. Kendi şarkı albümleri içinde, ilk kez piyano partisini kendi çalmayan Fazıl Say; bu albümde, şarkıları piyanoda büyüleyici yorumuyla beğeni toplayan Ece Dağıstan’a emanet ediyor.  

Sonbaharın melankolik renklerinin ve dokusunun sarmaladığı her biri farklı tarz ve konudaki sekiz şarkıdan oluşan “Güz Şarkıları”; içindeki Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz, kabare müziği, nostaljik melodileri ve akılda kalıcı sözleri ile dinleyenlere müthiş bir renk sunuyor. Müziklerin bir resim gibi oluştuğu “Güz Şarkıları”nda; kimi zaman kanun ve kemençe bir caz “jam-session” içindeki doğallığı ile duyulurken, kimi zaman da dinleyenler “duduk” ile Ahmed Arif’in Doğu Anadolusuna bir yolculuğa çıkıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Meclis'teki bütçe görüşmelerinde 'dönek' kavgası

SONRAKİ HABER

Zabıta ekiplerinden, seyyar satıcıya şiddet

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa