07 Aralık 2017 22:05
Son Güncellenme Tarihi: 08 Aralık 2017 09:43

Reza Zarrab'a tecavüz suçlaması

Manhattan Hapishanesi'nde Reza Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkum, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek dava açtı.

Reza Zarrab'a tecavüz suçlaması

Paylaş

Reza Zarrab, ABD’de görülen duruşmada Hakan Atilla’ya karşı tanıklığını sürdürürken eski hücre arkadaşından bir suç duyurusu geldi. Mahkum, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin New York'ta görülen İran yaptırımlarını delme iddiasıyla açılan davayı takip eden muhabiri Benjamin Weiser'in haberine göre; Manhattan Hapishanesi'nde Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkum, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Mahkumun Fildişi Sahilleri vatandaşı 61 yaşındaki Faouzi Jaber olduğu ortaya çıktı. Terörist bir gruba silah, uyuşturucu ve maddi destek sağladığı gerekçeleriyle hapiste bulunan Jaber, Manhattan Hapishanesi’nde kaldığı dönemde aynı hücreyi paylaştığı Zarrab’ın kendisine cinsel istismarda ve tecavüzde bulunduğunu öne sürerek dava açtı.

Faouzi Jaber
Faouzi Jaber

Jaber’in açtığı dava dosyasına göre, Zarrab’ın kendisine uyguladığı cinsel şiddet Kasım 2016 ile Mart 2017 arasında gerçekleşti. Jaber, Zarrab hakkındaki şikâyetinde “Çok çaresiz kaldım, benden çok daha genç ve güçlü bir adamlar mücadele edemedim” dedi. Dilekçede, Jaber’in O dönemde Zarrab’ı şikâyet etmeye ve yardım aramaya çekindiği, çok korkmuş ve utanmış olduğu belirtildi. Zarrab hakkındaki dava dilekçesinde, Zarrab’ın, Jaber’e özel bir avukat tutması için kendisine para vermeyi teklif ettiği, Afrika’daki ailesine de para yolladığı öne sürüldü.

Zarrab’ın avukatlarından Robert J. Anello olayın duyulmasının ardından yaptığı açıklamada iddiaların gerçek dışı ve çirkin olduğunu söyledi

Cinsel istismar ve tecavüze uğradığını öne süren Jaber’in avukatı Alexei Schacht, cezaevindeki bir soruşturmada bu şikâyetin asılsız olduğunun saptandığını söyledi. Ancak avukat Schacht, bunun sadece yetkililerin, saldırının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili yeterli kanıt bulunmadığı sonucuna varmalarından kaynaklandığını ifade etti. (HABER MERKEZİ)

Söz konusu habere buradan ulaşabilirsiniz. 

ÖNCEKİ HABER

Aile arabuluculuğu kadınları nasıl etkileyecek?

SONRAKİ HABER

Maraş'ta ev yangınında 2 aylık bebek yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa