07 Aralık 2017 10:39
Son Düzenlenme Tarihi: 07 Aralık 2017 10:46

Tacı alınan Itır Esen hakkında 1 yıla kadar hapis istemi

Miss Turkey 2017 birinciliği 15 Temmuz'a dair attığı tweet nedeniyle elinden alınan Itır Esen hakkında 1 yıl hapis cezası istendi.

Tacı alınan Itır Esen hakkında 1 yıla kadar hapis istemi

Paylaş

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin attığı tweet nedeniyle Miss Turkey 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı. Eser hakkında, 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Esen tarafından 16 Temmuz 2016 tarihinde atılan tweet nedeniyle üç kişinin şikayetçi olduğu, Twitter hesabı üzerinde yapılan incelemede şikayete konu paylaşımda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

"Şüphelinin şikayete konu tweeti ile 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünü anmakta olan halkın sosyal bir kesimini alenen aşağıladığı" belirtilen iddianamede, Esen'in 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Itır Esen, soruşturma kapsamında verdiği ifadede sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylemişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Ardahanlı süt üreticileri yaz kış 30 tüccara çalışıyor

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa