06 Aralık 2017 12:38

Facebook, 2017'de en çok paylaşılan anları açıkladı

Facebook'ta 2017 yılında en çok paylaşım yapıldığı anlar belli oldu. En çok konuşulan olaylar sıralamasında ilk sırada kadın yürüyüşü yer alıyor.

Facebook, 2017'de en çok paylaşılan anları açıkladı

Paylaş

Facebook, her yıl olduğu gibi 2017’de de yıl boyunca insanları Facebook’ta bir araya getiren en önemli anları paylaştı.

Facebook’un verilerine göre 2017 yılında platformda en çok konuşulan olaylar sırasıyla Dünya (Emekçi) Kadınlar Günü, 51. Super Bowl ve Las Vegas Saldırısı oldu. Yıl içinde Facebook’ta Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla kez görüntülenirken, Las Vegas’ta yaşanan saldırı sonrasında 3.300’den fazla kişi, Facebook’taki Kriz Yardım Merkezi (Crisis Response) aracılığıyla yardımda bulundu.

KRİZ YARDIM MERKEZİ

Meksika’da meydana gelen deprem, Kriz Yardım Merkezi’nde en çok etkileşim yaratan felaket oldu. Kriz Yardım Merkezi aracılığıyla milyonlarca kişi güvende olduğunu sevdiklerine haber verdi ve depremzedelere yardım etti.

Meksika’daki depremin yanında sırasıyla Harvey Kasırgası ve Manchester’daki saldırıdan etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen One Love Manchester konseri, insanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu en önemli olaylar oldu. Harvey Kasırgası için Facebook üzerinden 20 milyon dolardan fazla yardım toplandı. One Love Manchester konser videosu ise Facebook’ta 80 milyon gösterime ulaşırken, saldırıdan etkilenenler için yapılan bağışlar 450 bin dolara ulaştı.

GÜNEŞ TUTULMASI VE KADINLAR YÜRÜYÜŞÜ, İNSANLAR BİR ARAYA GETİRDİ

2017 yılında Facebook üzerinde organize olan gruplar, iki önemli etkinlik için bir araya geldi;

Ağustos ayında meydana gelen güneş tutulmasıyla ilgili 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturuldu.

Washington DC'de 21 Ocak’ta ABD Başkanı Donald Trump'ı protesto etmek için yapılan kadın yürüyüşü ise, 500 binden fazla insanı bir araya getirdi. Yürüyüş, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu. (MEDYA SERVİSİ)

Facebook 2017

 

ÖNCEKİ HABER

Stuttgart’ta Alman örgütlerinden polis saldırısına protesto

SONRAKİ HABER

Tunus'ta öğretmenler çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa