Basılan kıraathanede darp ve çıplak arama iddiası

Basılan kıraathanede darp ve çıplak arama iddiası

Başakşehir’de bir kıraathane sahibi, özel harekat polisinin baskında kardeşi ve kendisini darbettiğini, müşterilere çıplak arama yaptığını iddia etti.

Başakşehir'de özel harekat polisleri tarafından basılan kıraathanenin sahibi Yasin Ubin, kendisini ve kardeşini darp ve tehdit eden polisin, kıraathanede bulunan müşterileri de çıplak aramadan geçirdiğini iddia etti. 

İstanbul Başakşehir ilçesinin Güvercintepe Mahallesi'nde bulunan bir kıraathaneye giren özel harekat polislerinin kıraathanenin sahipleri Yasin ve Erkan Ubin kardeşleri darp ettiği ardından kıraathanede bulunan müşterileri ise çıplak arama uyguladığı iddia edildi. 
 
Kıraathane sahiplerinden Yasin Ubin, yaşananları şöyle anlattı: “Özel harekat polisleri normal kapıdan girmeyerek, yangın merdiveninden içeri girmek istediler. Kapıyı açmamızı istediler. Kardeşim Erkan gidip kapıyı açtı. Erkan kapıyı açınca ilk başta dizine vurdular, sonra sırtına vurdular ve yere yatırdılar. Bu sırada kıraathanede bir tane belinde kamburu olan, engelli bir arkadaşımız da vardı. Onu da yere yatırdılar. Onunda sırtına tekmeyle vurmaya başladılar. Sonra sözlü hakaretlerde bulunmaya başladılar. Kıraathaneyi kimin işlettiğini sordular. 'Ben işletiyorum' dedim. İsmimi sordular. Yasin olduğunu söyledim. Ayağa kalkmamı istediler ve bana ağabeyimin nerede olduğunu sordular. Bilmediğimi söyledim. Nasıl bilmiyorsun diyerek 4-5 kişi bana vurmaya başladı ve hakaret ettiler.Özel harekat polisleri beni çatıya çıkararak 'Ağabeyin buradan mı kaçtı mı?' dedi. Bilgimin olmadığını, ağabeyimin kıraathaneye gidip geldiğini ancak sürekli yanımda olmadığından nerede olduğunu bilmediğimi ve buraya da ara sıra geldiğini söyledim. Daha sonra beni çatının ucuna götürerek 'seni buradan atarız' diyerek tehdit ettiler.  Atıyorsanız attın dedim. Sonra aşağı indirip GBT yaptılar.”

'KIRAATHANEDEKİLERİ ÇIPLAK ARADILAR'

Kendi GBT'si yapıldıktan sonra  kıraathanede bulunan müşterilerin de GBT'lerine bakıldığını ifade eden Ubin, "Müşterilere hakaret ettiler. Daha sonra onları tek tek aradılar. Arama esnasında pantolonlarını aşağı indirdiler. Üst kısımlarını ise komple soydular. Daha sonra hakaret ede ede kıraathaneden ayrıldılar" diye konuştu.  

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Polislerin gitmesinin ardından Küçükçekmece’de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne gittiğini kaydeden Ubin, burada darp raporu aldığını aktardı. Ubin, aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. (İstanbul/MA)

www.evrensel.net