‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn’den En İyi Senaryo Ödülü

‘İşe Yarar Bir Şey’e Tallinn’den En İyi Senaryo Ödülü

Pelin Esmer’in son filmi “İşe Yarar Bir Şey” Estonya’da gerçekleştirilen Tallinn Black Nights Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü aldı.

Pelin Esmer’in son filmi “İşe Yarar Bir Şey” Estonya’da gerçekleştirilen Tallinn Black Nights Film Festivali’nden En İyi Senaryo Ödülü ile dönüyor. Pelin Esmer’in senaryosunu yazar Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı filmin başrollerinde Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yiğit Özşener yer alıyor. 

Son olarak geçtiğimiz hafta 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu (Öykü Karayel) Ödülleri’ni kazanan “İşe Yarar Bir Şey”, bir gece trende yolları kesişen iki kadının “Gel beni öldür” diyen bir adama doğru uzanan renkli yolculuğunu konu alıyor.   

Vizyon yolculuğuna devam eden film bu Cuma’dan itibaren İstanbul dışında Diyarbakır ve Antakya’da da gösterime girdi. “İşe Yarar Bir Şey” ayrıca 1 Aralık’ta Ankara’da başlayan 23. Gezici Festival’inde ve 6 Aralık Çarşamba günü Çağdaş Sanatlar Merkezinde sinemaseverlerle buluşacak. Ayrıca Gezici Festival’in 8 Aralık cuma günü başlayacak olan Sinop ayağının açılış filmi olacak “İşe Yarar Bir Şey”in gösterimine yönetmen Pelin Esmer’le beraber filmin ekibi de katılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 

www.evrensel.net