10 Ekim'de yaralananlarla dayanışma konseri düzenlendi

10 Ekim'de yaralananlarla dayanışma konseri düzenlendi

Ankara'da, 10 Ekim Katliamı'nda yaralananların tedavi masraflarına destek vermek için konser düzenlendi.

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, (10 Ekim-Der) 10 Ekim Ankara Katliamı'nda yaralanlar ile dayanışma için konser düzenledi. Yaralıların tedavi masraflarına destek vermek için düzenlenen düzenlenen konser için Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda bir araya gelindi. Konser salonuna, ünlü edebiyatçı Yaşar Kemal’in “Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir barıştır” sözü asıldı.

'DAYANIŞMA RUHUNU UNUTTURAMAYACAKLAR'

Konserin açılış konuşmasını katliamda bir bacağını kaybeden Gökhan Yaralı yaptı. Yaralı, "10 Ekim bize direnmeyi ve dayanışmayı yeniden hatırlattı" dedi. Yaralı ayrıca 269 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya da selam yolladı. Yaralı "Uzun hastane sürecinde şunu gördüm ki bizi darağacına da götürseler, öldürseler de bize dayanışma ruhunu ve direnmeyi unutturamayacaklar" dedi.

KATLEDİLENLERİN YAKINLARI SAHNEDE YER ALDI

Konuşmanın ardından İlkay Akkaya, Bandista, Tersaname, Tanju Topal ve Yusuf Aydın ile Barış Yıldırım, Pınar Sezgi, katliamda hayatını kaybeden Canberk Bakış'ın ağabeyi konservatuar öğrencisi Burak Bakış ile yine yaşamını yitiren Osman Turan Bozacı'nın kızı Gamze Bozacı da etkinlikte sahne aldı.

10 ekim ankara katliamı danayışma konseri

Konserde OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile İhraç edilen akademisyenler,10 Ekim Katliamı yaralıları, HDP milletvekilleri Müslüm Doğan, Mithat Sancar, Sibel Yiğitalp, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül ile çok sayıda yurttaş katıldı. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net