01 Aralık 2017 15:41

MESS’le uyuşmazlık tutuldu, işçi fazla mesaiye kalmayacak

Türk Metal ile MESS arasındaki toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Türk Metal, kırmızı çizgilerden taviz verilmeyeceğini söyledi.

MESS’le uyuşmazlık tutuldu, işçi fazla mesaiye kalmayacak

Paylaş

Türk Metal Sendikası ve Metal Sanayii İşverenleri Sendikası (MESS) arasında süren toplusözleşme görüşmelerinde uyuşmazlık tutuldu.

Anlaşma sağlanamayan maddeler arasında ücret artışına ilişkin maddeler ve sosyal haklara bağlı olan parasal maddelerin başta geldiğini bildiren Türk Metal, fazla mesaiye kalmama eylemine başlayacaklarını duyurdu.

MESS’in ücret artışı olarak ilk 6 ay için 1 Mart 2017-31 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki enflasyon oranında artışı önerdiği belirtilen sendika açıklamasında, “Sendikamız MESS’in ilan ettiği kırmızı çizgilere karşı Türk Metal üyelerinin de kırmızı çizgileri olduğunu ve bu çizgilerden taviz verilmeyeceğini bir kez daha açıklamaktadır” dendi.

İşyerlerinde fazla mesaiye kalınmayacağı duyurulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türk Metal Sendikası, bundan sonraki etkili ve yaygın eylemlerin önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağını ve bu yasal ve meşru eylemlerin, sonuç alınıncaya kadar artarak devam edeceğini üyelerimize ve kamuoyuna ilan etmektedir.” (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Graham Fuller hakkında yakalama kararı çıkarıldı

SONRAKİ HABER

Finlandiya’da gemiciler greve gidecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa