29 Kasım 2017 14:21

Fatih Terim, tazminatı için TFF'ye dava açtı

Türkiye futbol direktörlüğü görevine son verilmesinin ardından tazminatını alamayan Fatih Terim, federasyona dava açtı.

Fatih Terim, tazminatı için TFF'ye dava açtı

Paylaş

Türkiye futbol direktörlüğü görevinden alınmasının ardından 12 aylık alacağını tahsil etmek isteyen Fatih Terim, federasyona çektiği ikinci ihtarnameden de sonuç çıkmayınca dava açtı.

Terim’in görevine, 14 Temmuz’da Alaçatı’da bir restoranda kavgaya karışmasının ardından 26 Temmuz’da son verilmişti. Terim’in avukatı, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ihtarname çekerek bir yıllık alacağı olan 3,5 milyon avroyu (14,6 milyon lira) istemişti. İkinci ihtarnameyi de çeken Terim’e federasyondan, “Mahkemeye gitsin” yanıtı gelmişti.

Habertürk’ten Atilla Türker’in haberine göre ikinci ihtarnameden de sonuç alamayan Terim, durumu yargıya taşıdı.

TFF’nin sözleşmesindeki 6’ncı maddeye aykırı davrandığını savunan Terim, 3.5 milyon avroluk tazminatının faizi ve avukatlık masraflarıyla birlikte ödenmesini talep etti.

Sözleşmede, avro kurunun 3.67 liradan sabitlendiği açıklandı. Terim, sabit kur üzerinden faiz ve avukatlık masrafları hariç yaklaşık 13 milyon lira istiyor. Dava süreci 1.5 yılı bulabilir.

Görevine 2013’ün ağustosunda başlayan Terim’le beş yıllık sözleşme imzalanmıştı. Terim’in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti.

Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon avroya (19.5 milyon TL) hak kazanacaktı. Ancak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le 12 aylık alacağı 3.5 milyon avro üzerinden anlaşmaya varan Terim, ilk ihtarnamede de bu rakamı istemişti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

15. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi ODTÜ'de başladı

SONRAKİ HABER

12 tutukluya cezaya gerekçe: Kardan insana zafer işareti yaptırdılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa