AKP Milletvekili Gündoğdu stat görevlisini darbetti

AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, yasak dinlemedi. 'Ben milletvekiliyim sen kimsin' diyerek arkadaşlarıyla birlikte statta görevliyi darbetti.

3. Lig 2. Grup'ta Ankara’da oynanan Ankara Demirspor-Yeni Orduspor maçı öncesi AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve arkadaşları protokol görevlisini darbetti.

25 Kasım 2017 tarihinde Ankara'da oynanan ve Yeni Orduspor’un 1-0’lık galibiyetiyle biten karşılaşma öncesi çocukları ve yakınları ile protokol tribününe giren Milletvekili Metin Gündoğdu, görevli tarafından uyarılınca öfkelenip önce tribünde sonra da stat koridorlarına inerek görevliyi darbettirdi.

Gündoğdu, 18 yaşından küçük çocukların protokol tribünlerine girmesinin yasak olmasına rağmen, arkadaşları ile birlikte çocuklarını maça götürdü. Ankara Demirspor Stadı’nda oynanan karşılaşma öncesi, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı protokol görevlisi yasak olduğu gerekçesiyle çocukların tribünde oturamayacağı uyarısını yaptı. Önce Gündoğdu’nun çevresindekiler görevlinin etrafını sardı. Uyarıya sonrası Milletvekili Gündoğdu'nun yanındakiler görevliye “Git kardeşim buradan, kendisi vekil” şeklinde seslenerek görevlinin sorumluluğunu yerine getirmesine engel oldu. Tartışmalar uzayınca bu kez Gündoğdu öfkelenip görevlinin üzerine yürüdü. Gündoğdu’nun kameralara da yansıyan bu olayda “Sen kimsin ben milletvekiliyim” diyerek itiraz ettiği, etraftaki spor şube ekibi polislerine de vekil olduğunu belirterek protokol görevlisini yanına çağırdığı görülüyor. Vekilin etrafındakiler protokol görevlisini merdivenlerden aşağıya doğru indirirken arkadan Gündoğdu da soyunma odası koridorlarına giriyor. Milletvekili ile stada gelen arkadaşları tarafından protokolde tartaklanan görevli stat içine inerek oradan uzaklaşmaya çalışıyor.

AKREDİTASYON KARTLARI DA YOK

Hızını alamayan Milletvekili Gündoğdu ve arkadaşları, bu kez akreditasyon kartı olmayan kişilerin girmesinin yasak olduğu stat koridorlarına girerek görevliye saldırdı. Kameraya da yansıyan görüntülerde stat içindeki koridorda görevlinin etrafı sarılarak bu kez daha sert bir şekilde darbedildiği görüldü.

Araya emniyet güçleri girmesine rağmen, Milletvekili Gündoğdu ile arkadaşları görevliye uygunsuz sözler sarf etmeye ve tekme tokat saldırmaya devam etti.

BAKAN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Öte yandan geçen hafta oynanan Gençlerbirliği-Kayserispor maçı sonrası akreditasyon kartı olmadan koridorlara giren ve bu esnada korumalarla stat güvenlik sorumluları arasında tartışma yaşanan olayda da Bakan Mehmet Özhaseki, durum izah edilince hatalı olduğunu kabul edip özür dilemişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlerbirliği ile Kayserispor arasında oynanan karşılaşma sonrası galip gelen Kayserispor’un soyunma odasına akreditasyonsuz girmesinin ardından '”Bilmiyordum, özür dilerim” demişti.

6222 SAYILI KANUNDAN İŞLEM YAPILACAK MI ?

Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve arkadaşları hakkında 6222 sayılı sporda şiddet yasasına göre işlem yapılmadığı öğrenildi.

GÜNDOĞDU CUMA GÜNÜ AÇIKLAMA YAPACAK

Konuyla ilgili DHA’ya konuşan Milletvekili Metin Gündoğdu yurt dışında bir toplantıda olduğunu ve şu an müsait olmadığını bildirdi. Yaşanan olayla ilgili  bilgisine başvurulan Vekil Gündoğdu, bu konu hakkında Cuma günü görüşebileceğini belirtti.

SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

Spor Genel Müdürlüğü’nün 2013 yılında resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre müsabakalara gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüklerine ismini bildirmeyen giremiyor. Serbest giriş hakkına sahip kişiler dışında hiç kimse tribüne alınmıyor. Protokol tribününe çocuk misafir alınamaz kuralı da bulunuyor. (Ankara/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Kasım 2017 12:41
www.evrensel.net