ABD jimnastik takımı eski doktoru, istismardan yargılanıyor

ABD jimnastik takımı eski doktoru, istismardan yargılanıyor

ABD jimnastik takımının eski doktoru Larry Nassar, 7 kız çocuğu ve kadın sporcuya cinsel istismarda bulunduğuna yönelik suçlamayı kabul etti.

ABD'nin jimnastik takımı eski doktoru Larry Nassar, sorumlu olduğu çocuk ve kadınlara cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanıyor. 54 yaşındaki Nassar, ayrıca ABD jimnastik takımının yanı sıra Michigan Devlet Üniversitesi'nde de çalışıyor. BBC Türkçe'den aktarılan habere göre, Nassar'ın savcılıkla varılan anlaşma sonucu en az 25 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

Ingham bölgesi yargıcı Rosemarie Aquilina, onun yargılandığı davada, ABD'de bir cinsel istismar salgını olduğunu söyledi.

Nassar'a hitaben, "İnsanların sana güvenini en alçak şekilde sömürdün, çocukları istismar ettin" diyen yargıç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hiç kimseye zarar vermeyeceğine dair ettiğin yemini çiğnedin ve onlara kişiye bencilce zarar verdin."

OLİMPİYAT KAZANMIŞ SPORCULAR DA VAR

Larry Nassar 130'dan fazla kız çocuğunu ve kadını istismat etmekle suçlanıyor. Bu kişiler arasında Olimpiyatlarda altın madalya kazanmış 3 jimnastikçi (Aly Raisman, McKayla Maroney ve Gabby Douglas) da bulunuyor.

3 sporcunun da 13 yaşından küçükken istismara maruz kaldıkları ortaya çıktı.

Nassar'ın cezası 12 Ocak'ta açıklanacak. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Kasım 2017 07:43
www.evrensel.net
ETİKETLER Larry NassarABD