18 Kasım 2017 09:35

Patnos Cezaevi’nde müzik işkencesi iddiası!

Patnos Cezaevi’nde gece geç saatlere kadar hoparlörden tutuklulara yüksek sesli müzik dinletildiği, karşı çıkanların ise darbedildiği iddia edildi.

Paylaş

Patnos Cezaevi’nde gece geç saatlere kadar hoparlörden tutuklulara yüksek sesli müzik dinletildiği, karşı çıkan tutukluların ise darbedildiği iddia edildi.

Cezaevlerinde hak ihlalleri, kötü muamele ve işkence bitmek bilmiyor. Özellikle bölgede Elazığ ve Antep cezaevleri başta olmak üzere birçok cezaevinde hak ihlalleri yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Ağrı’nın Patnos ilçesindeki M Tipi Cezaevi’nde günlerdir tutuklulara yüksek sesli müzik dinletildiği öğrenildi. Gece geç saatlere kadar hoparlörden yüksek sesli müzik dinletilmesine karşı çıkan tutuklular ise darbedildi.
 
Yine aynı cezaevinde havalandırmada top oynarken ayağını burkan bir tutuklunun günlerdir revire çıkarılmadığı, ilaç verilmediği belirtildi. Hak ihlalleri konusunda sınır tanımayan cezaevi yönetimi tutukluların gazete almasına da izin vermediği günlerdir koğuşlara gazete dağıtılmadığı aktarıldı. 

‘ARTIK KAMOUYU BU İŞKENCEYİ İYİ GÖRMELİ’ 

Aynı cezaevinde kalan tutuklu Ömer Akbey de ailesiyle yaptığı haftalık telefon görüşmesinde cezaevinde tutuklulara yönelik devam eden baskıları anlattı. Akbey, şunları söyledi: “Cezaevi açıldığından beri tutuklulara yönelik baskılar ve hak ihlalleri kendini tekrar ediyor. Halen gazeteler, kitap ve dergilere el koyup verilmiyor. En önemli sorunlardan bir tanesi de halen cezaevinde revirin olmamasıdır. Revir olmadığından dolayı hasta arkadaşlarımız ve rahatsız olan arkadaşlarımız tedavi edilmiyor. Hastane sevkleri de yapılmıyor. Başka cezaevlerinden buraya sürgün edilen tutuklular halen çıplak aramadan geçiriliyor. Kimilerine hücre cezası veriliyor. İnsanlık dışı uygulamalar ve işkence devam ediyor. Artık tüm kamuoyu bu işkenceyi iyi görmeli ve her kesimin duyarlı olması gerekiyor. Artık burası yaşanmaz hale gelmiştir.” (Ağrı/MA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yılın Başantrenörü Giovanni Guidetti

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'a verdiği 4 sayfalık mektubu anlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...