17 Kasım 2017 07:36

Sylvester Stallone, cinsel istismarla suçlanıyor

Ünlü aktör Sylvester Stallone, korumasıyla birlikte 16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyor.

Paylaş

Ünlü aktör Sylvester Stallone, 1986 yılında korumasıyla birlikte 16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmakla suçlandı. İngiltere'de merkezli Daily Mail gazetesinin yeni ele geçirilen polis kayıtlarına dayandırdığı haberinde, Rocky ve Rambo serilerinin başrol oyuncusu Oscar ödüllü Stallone'nun Las Vegas'taki bir film setinde ismi açıklanmayan bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü.

BBC Türkçe'nin aktardığı iddiaya göre o dönem 40 yaşında olan Over the Top (Zirvede) adlı filmin çekimleri için Las Vegas'ta bulunan Stallone, Hilton otelinde kendisinden imza isteyen kız çocuğuna korumasıyla birlikte cinsel istismarda bulundu.

Olayın ardından Stallone'nun kendisini tehdit ettiğini anlatan kız çocuğu, hem Stallone'un hem de korumasının olayı kimseye anlatmamasını istediklerini ifade ediyor. İfadede, Stallone ve korumasının "Eğer konuşursan kafanı kırarız" dedikleri iddia ediliyor.

Ele geçirilen polis kayıtlarını Daily Mail için inceleyen Las Vegas Emniyet Müdürlüğü'nden emekli polis John Samolovitch, kayıtların orijinal olduğunu teyit ediyor.

Daily Mail, "Kayıtlara göre kız çocuğu, büyük bir utanç yaşadığı ve korktuğu için Stallone ve koruması hakkında şikâyetçi olmamaya karar vermiş" diyor.

Polis kayıtlarına düşülen bir notta kız çocuğunun ifadesi sırasında 'kafasını toplamakta zorlandığı ve duygusal anlamda son derece hassas olduğu' belirtiliyor.

Stallone'nun o yıllardaki koruması De Luca, 2013 yılında polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Stallone ise yaptığı kısa bir açıklamada "Böyle bir olay hiç yaşanmadı" diyerek tüm suçlamaları reddetti.

Stallone'un sözcüsü Michelle Bega, İngiltere'de yayımlanan Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada "Bu gülünç ve kategorik olarak yalanlarla dolu bir hikâye. Bugün basına yansıyana kadar Stallone dahil kimsenin böyle bir hikâyeden haberi yoktu. Yetkililer ya da başka herhangi birisi hiçbir zaman böyle bir olay konusunda Stallone ile temasa geçmedi" dedi.

Tüm dünyada hızla büyüyen #MeToo (Ben de) kampanyasıyla Hollywood'da art arda taciz, tecavüz ve cinsel istismar suçlamaları gündeme gelmişti. Ünlü yapımcı Harvey Weinstein ve Kevin Spacey hakkındaki iddialar sonrası kadınlar tacize karşı yürüyüş yapmıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Boston Celtics, Golden State'e de aman vermedi

SONRAKİ HABER

Adana'da inşaat iskelesinden düşen 3 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...