13 Kasım 2017 01:40
Son Düzenlenme Tarihi: 13 Kasım 2017 08:13

Eğitim Sen: Öğrencileri neden AKP’li vekile götürdünüz?

Zonguldak'taki bir grup öğrenci, Ankara gezisi sırasında AKP'li vekil Faruk Çaturoğlu'yu ziyarete götürüldü. Eğitim Sen olaya tepki gösterdi.

Eğitim Sen: Öğrencileri neden AKP’li vekile götürdünüz?

Paylaş

Zonguldak Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Ankara’ya düzenlenen gezide AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nu ziyarete götürülmelerine Eğitim Sen tepki gösterdi. Eğitim Sen Zonguldak Şubesi, “Öğrencilere neden sadece AKP milletvekilli ziyaret ettirilmiştir? Bu bilinçli bir tercih midir?” diye sordu.
 
Şube Sekreteri İsmet Akyol tarafından yapılan açıklamada, “Zonguldak Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Ankara gezisi için yapılan ve ilgili makamlarca da onaylanan gezi planında, AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun da ziyaret edileceği belirtilmiş midir?” dendi.

Akyol, sorularına şöyle devam etti:

Ziyaret edileceği belirtilmişse ziyaretin hangi amaç doğrultusunda yapılacağına yer verilmiş midir? Zonguldak ilinde iktidar partisi AKP’nin 3, ana muhalefet partisi CHP’nin ise 2 milletvekili bulunmaktadır. Faruk Çaturoğlu dışındaki diğer Zonguldak Milletvekilleri ziyaret programına alınmış mıdır? Alınmamışsa neden alınmamıştır?

Meclis Başkanlığı, Bakanlık gibi vasıfları bulunmayan ve yalnızca AKP Zonguldak Milletvekili, siyasetçi, kimliğiyle bilinen Faruk Çaturoğlu’nu öğrencilerin ziyaret ettirilmesi etik midir?

Öğrencilere neden sadece AKP milletvekilli ziyaret ettirilmiştir? Bu bilinçli bir tercih midir? (Zonguldak/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Trump, Filipinler’de protestolarla karşılandı

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa