07 Kasım 2017 11:23

En iyi İngilizce kursu, konuşarak öğren

En etkili dil öğrenme yöntemi olan konuşarak ve pratik yaparak öğrenmek için sadece bir bilgisayar ve internet bağlantınızın olması yeter.

En iyi İngilizce kursu, konuşarak öğren

Paylaş

Dünyada geçerliliği olan evrensel dil olarak İngilizce belirlenmiş durumda. Bunun belirlenmesinde sanayi devrimi sırasında İngiltere üzerinden ithal edilen parça ve teknolojilerin büyük bir önemi bulunuyor. Görece olarak öğrenmesi kolay bir dil olan İngilizce yıllar içinde her millet tarafından benimsenerek evrensel dil olmuş durumda. Tabii ki evrensel dil olması müsebbibi ile bizim de bu dili öğrenmemiz gerekliliği ortaya çıkmıştır. Artık her türlü iş başvurusunda İngilizce bilmek standart özellik sayılmaktadır. Çünkü iş yapılan firmalar ya da alınan ürünlerin kullanma kılavuzları hep İngilizce olarak dizayn edildikleri için bunları anlamak ve ürünleri doğru bir şekilde değerlendirmek amacıyla İngilizce bilmek şart olmuştur. Bunun için de İngilizce konuşma kursu gibi kurslar başta olmak üzere İngilizce öğretebilecek kurslar çok büyük önem arz etmektedir. Ne amaçla olursa olsun İngilizce bilmek gerektiği için bu tip kurslar ve o pastadan pay almak isteyen insanlar da ortaya çıkmıştır. Bunun için doğru ve yanlış olarak bilinen bilgileri iyi değerlendirmek gerekmektedir. Bir kere dil öğrenmek için önemli olan en birincil olgu pratik yapma gerekliliğidir. Bu sebeple konuşma kursları diğer İngilizce kurslar arasında öne çıkmaktadır. Çünkü teorik olarak bildiğiniz bir bilgi size bir süre fayda sağlar. Bir numaralı doğa olayıdır. Kullanılmayan organlar körelir. Kullanılmayan dil de körelir ve unutursunuz. Ancak konuşma pratiği olan bir dili unutmak imkansızdır. Bu nedenle bu tip bir kurs tercih etmeniz gerekmektedir.

Tabi ki vaktiniz evinizden ya da işinizden çıkıp bir kurs merkezine gidip İngilizce öğrenmek için yeterli olmayabilir. Bunun için de internetin nimetlerinden faydalanmak gerekmektedir. Evet online İngilizce kurslarından söz ediyorum tabii ki. Bu İngilizce kursları evinizin rahatlığında ve oldukça esnek çalışma saatleri ile size İngilizce öğretecek ve siz de vaktinizi dışarıdaki bir kursa gitmek için harcamayacak, onun yerine İngilizce öğrenmek için harcayabileceksiniz. Elbette çevrenizde bir İngilizce kurs merkezi de olmayabilir. Ancak hemen her evde internetin bulunduğu çağımızda online bir kurs bulmak için bir bilgisayar yeterli olacaktır. Bu kurslar son zamanlarda oldukça artmış durumdadır. Bunun için de aynı sabit bir kurs merkezinde olduğu gibi bizi konuşturarak öğretecek bir internet sitesine ihtiyacımız var. Örneğin konusarakogren.com da tam bunun gibi bir internet sitesine benziyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi en etkili dil öğrenme yöntemi olan konuşarak ve pratik yaparak öğrenmek için sadece bir bilgisayar ve internet bağlantınızın olması yetecek.

Bir dili öğrenmek için gereken şeyi biliyoruz ancak bir dili etkili konuşmak için gereken şeyi de bilmeliyiz. Tabii ki kullandığınız kelime miktarı. Standart bir insan günde ortalama 10 bin kelime konuşmaktadır. Bu 10 bin kelimenin içinde de bin tane kadarı farklı kelime olduğunu düşünürsek standart bir gün içinde sadece İngilizce konuşmak istesek bin farklı kelime bilmemiz gerektiği görülecektir. Bu bin farklı kelimeyi öğrenmek için de konuşma pratiği yapmalı, yabancı dizi ya da filmleri İngilizce altyazılı olarak izlemeli ve anlık olarak bilmediğimiz kelimeleri çevirmeliyiz. Bunun için bir sözlük alabilecek olsanız da sözlükler vakit kaybettirecektir. Bu sebeple size gereken şey bir İngilizce Türkçe çeviri yapan site. Sonuçta altyazılı film izleyebilecek derecede İngilizce cümle yapısına hakim olan bir kimse sadece kelimenin anlamını öğrenerek cümlenin devamını getirebilecek ve bu sayede kelime haznesini geliştirmiş olacaktır. Unutmayın ki önemli olan İngilizceyi konuşmak değil, etkili bir şekilde konuşmak. (ADVERTORIAL)

ÖNCEKİ HABER

Rize'de sarmaşık ev ilgi odağı oldu

SONRAKİ HABER

Libya'da çatışmaları takip eden eden gazeteci hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa