04 Kasım 2017 16:11

'Seher'in imza etkinliğine yoğun ilgi

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Seher' kitabının imza etkinliğine yoğun ilgi vardı.

'Seher'in imza etkinliğine yoğun ilgi

Paylaş

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı. 

Fuarın ilk gününde, tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı ve Dipnot Yayınlarından çıkan "Seher" kitabını yazarlar ve şairler tarafından imzalandı. Burhan Sönmez, Gaye Boralıoğlu, Hüseyin Kıran, Jaklin Çelik, Mehmet Said Aydın, Müge İplikçi, Necmiye Alpay, Seray Şahiner, Şeyhmus Diken, Sırrı Süreyya Önder ve Yavuz Ekinci gibi isimlerin yer aldığı etkinliğine yüzlerce kişi katıldı.

Yazar ve şairlerin salona girmesiyle hareketlenen katılımcılar, "Zindanlara özgürlük" sloganı atarken, bir çok kişi ailesi ve çocuklarıyla geldi. Kısa sürede yoğun ilginin olduğu 'seher' kitabı fuarda, 11. baskı ile okurlarıyla buluştu.

'ZİNDAN HALKLA BERABER OLMAYA ENGEL DEĞİL'

İmza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, halkın seçimlerine, iradesine müdahalenin yıl dönümü olduğuna dikkat çekerken, Demirtaş'ın zindanın üretime ve halkla beraber olmaya engel olmadığını gösteren bir çalışmaya imza attığını söyledi. Önder, "Cezaevleri bizim için hayatın bir başka mücadele alanıdır. HDP hayatın şuan bütün alanında örgütleniyor. Bu tahribatı onararak direnişine devam edecek" şeklinde konuştu.

Fuar, etkinliklerle devam ediyor. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Habaş Demir Çelik fabrikasında iş kazası 

SONRAKİ HABER

Silvan İlçe Emniyet Müdürü ve 4 polis kaçakçılıktan gözaltında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa