03 Kasım 2017 13:39

Ağbaba: Üretici ağaçlarını değil AKP'ye verdiği oyu kesmeli

Veli Ağbaba, ekonomisi kayısıya bağlı kentte, 2 milyon ağacın kesilmesine tepki gösterilmemesi için 'Bu sessizlik Malatya'nın sonunu hazırlıyor' dedi.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 2 milyon kayısı ağacının kesilmesi ile ilgili haberlerin ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Ekonomisi kayısıya bağlı bir kentte 2 milyon kayısı ağacı kesilmiş, ziraat odaları, birkaç üretici ve CHP dışında sesi çıkan yok. Bu sessizlik Malatya’nın sonunu hazırlıyor. Unutulmamalı ki; kayısı Malatya için hava kadar su kadar önemlidir” diye konuştu.

Yıllardır üreticilerin sorunlarını dile getirdiğini buna rağmen sorunlara kulak tıkayanların, 2 milyon kayısı ağacının kesilmesinin sorumlusu olduğunu vurgulayan Ağbaba, “Bu şekilde devam ederse 5 yıl sonra Malatya’da kayısı ağacı kalmayacağı söyleniyor. Bu kentin ekmeğini yiyen, suyunu içen hiçbir yetkili de çıkıp bir çözüm önerisi sunmuyor. Konu hükümetin beceriksizliği olunca kentin tüm bileşenleri sessizliğe gömülüyor. Üretici olan komşusu ağacını kesince susan dernek başkanı, işçi parasını ödemek için traktörünü satan çiftçiyi görüp arkasını dönen oda başkanı, gübre alamayan köylüye kulak vermeyen esnaf da en az AK Parti kadar bu sonucun sorumlusudur.”

Ağbaba, üreticilerin ağaçlarıyla birlikte hayallerinin kuruduğunu da vurguladığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kesilen sadece kayısı ağaçları değil, Malatya’nın aşı ekmeği. En kısa sürede konunun tüm tarafları bir araya gelerek sorunun çözümü için bir çalışma yapılmalıdır. Şayet çözüm üretilmezse Malatyalılar maalesef kayısı ağacını sadece kitaplarda görecekler.” (Malatya/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Inflation in Turkey hits highest level in more than 13 years

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ilişkin kayyum kararı Danıştay'a taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...