02 Kasım 2017 18:00

Yerli otomobil için imzalar atıldı  

Yerli otomobili, Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holdingin oluşturduğu  ortak girişimin yapacağı açıklandı. 

Yerli otomobil için imzalar atıldı  

Paylaş

Yerli otomobil üretimi için imzalar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda atıldı. Yerli otomobili, Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holdingin oluşturduğu  ortak girişimin yapacağı açıklandı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe'de  "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı"na katıldı. 
 
Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün ülkemiz, memleketimizin ekonomisi için önemli bir toplantıdayız. Önemli bir proje için bir araya geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'nin potansiyelini değerlendirerek yerli marka otomobil için 'artık vakti geldiğini' söylemesi aslında bu süreci resmen başlatmış oldu. Türkiye'nin geleceği için projenin ilk adımını attığımız bugün de Cumhurbaşkanımız ve bilim sanayi teknoloji bakanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca 'Yok mu babayiğit' çağrısına cevap veren 5 babayiğide de teşekkürlerimi sunuyorum. 5'li bir ortaklık için buradalar. Bugün imzaları atacaklar. Bu önemli projenin otomotiv sektörüne ve iş dünyamıza da yeni bir heyecan getireceğinden endişem yok. Bu proje büyüyen kalkınan geleceğe kararlılıkla yürüyen Türkiye'nin başarılarına yeni bir başarı da ilave edecektir. Türkiye'yi daha da ileriye taşıyacak bu adımı da bugün atıyoruz. İnşallah Türkiye'nin yepyeni ufuklara doğru ilerlediğini hep birlikte göreceğiz" diye konuştu. 

 

‘EN GEÇ 2019'DA OTOMOBİLİMİZİN PROTOTİPİ TAMAMLAMASI 2021'DE DE TİCARİ SATIŞINA BAŞLAMASIDIR’

 

Erdoğan da “En geç 2019'da otomobilimizin prototipi tamamlaması 2021'de de ticari satışına başlamasıdır. En küçük bir gecikme istemiyoruz. Karşınıza çıkacak sorunların engellerin aşılması noktasında Cumhurbaşkanı olarak bizzat yanınızda yer alacağımı belirtmek isterim. Gerekiyorsa sırf bu projenin takibi için Cumhurbaşkanlığı'nda bir ekibi görevlendireceğimi bilmenizi istiyorum. Artık zaman kaybına tahammülümüz bulunmuyor" açıklamasında bulundu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Özer Hurmacı, 6 ay süreyle futboldan men edildi

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa